Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Nová pravidla pro užívání tenisového kurtu

04. 08. 2006

Obecní úřad hodlá v nejbližších dnech uzavřít tenisový kurt u koupaliště a půjčovat jej pouze zájemcům o tenis, nohejbal a podobné sporty. Chce tak zamezit pokračující devastaci prostoru.

Ještě před deseti lety bylo tenisové hřiště v Mlázovicích u koupaliště v takovém stavu, že vzbuzovalo obdiv všech hráčů, kteří si na něj přišli protáhnout tělo. Během prázdnin a víkendů s pěkným počasím se dokonce mnohdy tvořily pořadníky s dobou užívání. Ale tyto doby odvál čas nenávratně pryč. Postupem času se hřiště měnilo v zanedbané prostory, které spíše vzbuzovaly odpor než obdiv. Jakmile zestárla generace mládeže, která chodila pravidelně hrát tenis a o kurt se starala, areál zpustnul, zarůstal trávou, oplocení hnilo a čas od času tomu všemu ještě pomohli nějací vandalové, kteří si dokazovali, jak jsou skvělí, když kopali do plotů, trhali dvířka z pantů nebo rozbíjeli skleněné láhve o asfalt.

Obecní úřad se nyní rozhodl, že již nebude přihlížet této devastaci a v nejbližších dnech dojde k uzavření asfaltového hřiště. Klíče od sportoviště by měly být k dispozici v hospodě na koupališti, popřípadě na Obecním úřadě. Dalším krokem je postupná modernizace (oprava oplocení, oprava terénu okolo plotů, vyčištění plochy, nástřik nových čar, natření ocelových konstrukcí, popřípadě oprava asfaltového povrchu).


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Bon | 14. 08. 2006 11:24
Myslím, že jedním z vašich největších mlázovických problémů je mládež, jestli se jim tak dá říkat. Jen vaší obci dělají ostudu! Možná by se mohli místo fetování, hulení a dělání bordelu věnovat něčemu užitečnějšímu. Jsem ze sousední vesnice, kde je to všechno úplně jiné! Tady se mladí lidé angažují ve sportu a jiných zájmových aktivitách. To co dělají u vás je mi celkem jedno, ale ať se chovají jako lidi, když přijedou někam jinam! Nás nebaví po nich uklízet poházený cigaretový krabičky kolem koupaliště a sledovat, jak dávají najevo svou primitivitu. *30*
#1 | Vesničan | 04. 08. 2006 17:01
Je dobré, že se k tomu naši radní odhodlali, ale mělo to přijít už mnohem dřív. Když jde člověk na procházku a vidí ten chlív co je na hřišti, tak se jednomu dělá zle. Vypadá to jako kdyby někteří konšelé ani nevěděli, kde je tenisový plácek a co se tam děje. Teď to bude stát mnohem víc, než se vše opraví. Každopádně je to další krok, který vypadá jako když se do Mlázovc vrací zdravý rozum.