Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Návrat Vánoční výstavy

28. 12. 2022

Ve dnech 16. – 18. prosince 2022 se uskutečnil 16. ročník Vánoční výstavy.

Po třech letech se na sál Radnice v Mlázovicích vrátila tradiční předvánoční akce. Vánoční výstava přilákala okolo 350 návštěvníků a někteří se vrátili i opakovaně. K tradičním pořadatelům a vystavovatelům Dáše, Liborovi a Kateřině Šimůnkovým se letos připojili manželé Dáša a Zdeněk Munzarovi z Pecky, kteří zapůjčili svoji sbírku zmenšených betlémů, především z tvorby Jiřího Škopka.

K vidění bylo 269 betlému z nejrůznějších materiálů, od klasických papírových vystřihovánek, přes ovčí vlnu, dřevo až po keramiku a sklo. Byl zde například také koutek Josefa Lady, který měl v letošním roce výročí 135 let od narození a 65 let od úmrtí.

Také zde byly vystaveny obrazy Kateřiny Šimůnkové. Libor Šimůnek pro změnu připravil pokoukání pro malé i velké kluky v podobě bitevní scény z druhé světové války, protože kdo si hraje, nezlobí.

Děti všeho věku se pak zabavily ve výtvarné dílničce. Pro ty nejmenší zde byly omalovánky a pastelky, pro větší byly nachystány sádrové figurky k pomalování a pro ty nejšikovnější i tavné pistole a spousta tvůrčího materiálu. Hitem letošní dílničky se staly látkové stromečky, které našila hlavní pořadatelka paní Šimůnková.

Mnozí návštěvníci také prohlíželi fotografie z předchozích ročníků Vánoční výstavy či pohlednice s motivem Betlémů.

K výzdobě byl použit vánoční stromeček, který ozdobily svými výrobky děti při Mikulášské nadílce hasičské zbrojnici.

Věříme, že se tradici Vánoční výstavy úspěšně podařilo obnovit a že se za rok ve zdraví všichni sejdeme, včetně těch návštěvníků, kteří byli u maminek v bříšku.Text: Kateřina a Dagmar Šimůnkovi
Fotografie: Rodina Šimůnkova

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!