Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Náměstí se na hodinu vrátilo do minulého století

25. 06. 2008

V sobotu 21. června 2008, krátce po poledni, zaplavily mlázovické náměstí desítky motoristických veteránů.

Veteránklub Nový Bydžov pořádá každoročně memoriál Elišky Junkové, nazvaný Novobydžovský čtverec. Jedná se o hvězdicovou jízdu historických vozidel a motocyklů z Nového Bydžova do několika směrů Jičínska. Nejde o klasickou rallye v pravém slova smyslu. Majitelé se chtějí spíše pochlubit se svými nablýskanými miláčky, kteří je mnohdy stojí všechen čas i nemalé peníze. Jde však o výraz životního stylu a prezentaci svých technických dovedností při renovaci zašlé krásy.

Protože v Mlázovicích pořadatelé naplánovali hodinovou přestávku na oběd, měli všichni místní i náhodně kolemjdoucí fandové, jedinečnou příležitost prohlédnout si z blízka čtyři desítky skvělých historických automobilů i motocyklů, z domácí i světové produkce. Nechyběl ani stařičký autobus, vojenské nebo požární vozidlo. Ojedinělá návštěva z minulého století se stala vítaným zpestřením víkendového odpoledne.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!