Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Myslivci zazářily s výstavou "Více než paroží"

30. 06. 2010

Myslivecké sdružení Ostříž působí v Mlázovicích od roku 1956. V průběhu padesáti let vykonalo velkou práci při ochraně přírody a péči o lesní zvěř. Během VII. sjezdu rodáků prezentovalo své počínání.

Výstava sdružení Ostříž patřila ke sjezdovým perlám. Kterýkoliv návštěvník vkročil do obřadní síně mlázovické Radnice, rázem se ocitl v jiném světě, ovanula ho vůně jehličí, mohl slyšet zvuky zvířat, mnozí se s úžasem na chvíli zastavili u dveří a kochali se. Všude kolem mohutné paroží, vypreparované kůže a modely hlav zvířat a další lovecké trofeje. Vše doplňovaly zbraně či vábničky na zvěř, které myslivci ochotně předváděli. Vyluzovaný zvuk se návštěvníci snažili přiřadit k patřičnému zvířeti, často úplně špatně.

Veliký zájem budily i úžasné fotografie přírody od Michala Hrnčíře. Další atrakcí byla bezesporu videoprojekce a fotodokumentace z různých honů a dalších mysliveckých akcí. Také sekce výstavy Afrika poutala zaslouženou pozornost, její součástí byly cenné trofeje cizokrajných zvířat, které na své cestě skolil Tomáš Pařík. Ten také celou výstavou provázel a zasvěcoval obyčejný lid do tajů myslivosti.

Myslivci dostali také na starosti koutek s propagačními předměty obce. Různých knih, brožurek a pohledů byl plný stůl, k mání byl i hrníček z minulého sjezdu, křišťálová váza s pískovaným znakem obce, či letecké foto Mlázovic. 


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!