Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovičtí ochotníci si hráli s čerty

29. 09. 2009

Po delší odmlce o sobě dali vědět mlázovičtí ochotníci. V sobotu 26. 9. 2009 se od 18 hodin konalo na sále Radnice premiérové představení pohádkové veselohry Jana Drdy, Hrátky s čertem.

Zcela zaplněný sál hořel nedočkavostí, jak se mlázovickému souboru tento tradiční divadelní kousek povede. V Mlázovicích má divadlo mnohaletou tradici a zdejší ochotníci odváděli vždy velice kvalitní práci. O to těžší byla pozice nynějších umělců. Nutno podotknout, že z bývalého osazenstva zbylo jen několik herců, většina souboru se obměnila a to za nové mladé naděje. Skutečnost, že se zde divadlu věnuje spíše mládež je skvělá a v okolí nevídaná věc. Vždyť věkový průměr souboru je kolem 25 let!

Nezkušenost však nebránila skvělým hereckým výkonům. Ba naopak. Většina herců dokonce bravurně zvládala během hry proplouvat více postavami. Režisérovi se podařilo velice zdařile rozdělit role, hercům krásně sedly a na výkonech to bylo hodně znát. Vdavekchtivá a trochu hubatá Káča v podání Anny Skrbkové, poctivý Martin Kabát, kterého skvěle vystřihl Fanda Skrbek, jenž byl na jevišti většinu času a navíc hru zároveň režíroval. Líný a pokrytecký poustevník – Pavel Macků, krásná princezna Dišperanda – Denisa Macků, líbezný spravedlivý anděl – Vojtěch Holeček, loupežník Sarka Farka a zároveň čert – Štěpán Zahradník, čert pokušitel Lucius – Ondřej Batelka i čerti Radek Mádle a Karel Špidlen ml. Všichni byli úžasní. Takřka profesionálním výkonem se blýskl Jindřich Pospíšil jakožto čert a zároveň Lucifer. Když jako pekelník spustil hrůzu, mnohé dětské srdéčko poskočilo a i nezbedný chlapeček v zadních řadách se ujišťoval tatínka, zda je to opravdu jen „jako“.

Celkový dojem dokreslily vyšperkované kostýmy, které měla na starost Vendula Čípová, a samozřejmě také kulisy, jejichž autorem je zdejší malíř Jiří Otruba. Zvuk a světla obsluhoval Milan Kubíček. Asistenci režie zajistila Ivana Macků.

Soubor sklidil zasloužený potlesk. Doufejme, že je úspěch a uznání povzbudily v další práci a můžeme se zase někdy těšit na podobně krásné představení. Možná by nebyla od věci ani repríza Hrátek, neboť hodně lidí představení zmeškali a další by jistě rádi přišli znovu.

Divadlu ZDAR!


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#3 | Anna Skrbková | 30. 09. 2009 09:58
děkujeme rádi bychom to zahráli za měsíc ještě jednou a za včas vše ohlásit*4*.Tak doufáme že nezklameme*87*
#2 | Tomáš Komárek | 30. 09. 2009 08:08
Představení bylo opravdu povedené. Nečekal bych, že úplní nováčci zvládnou vše secvičit na takové úrovni. Jen tak dál !!!*4*
#1 | Blanka Johnová ml. | 29. 09. 2009 16:45
Bravo, bravo, bravo!