Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovická knihovna stále láká nové čtenáře

29. 06. 2008

Knihovna, která je umístěna v prostorách Obecního úřadu stále láká nové čtenáře. Každoročně se umísťuje v okresním měřítku na prvních příčkách.

Černé předpovědi o odklonu lidí od knih a čtení k počítačům a televizi se nepotvrdily. Během posledních let zaznamenává knihovnictví spíše renesanci. Důkazem jsou i statistické údaje z naší knihovny, která má 87 dospělých čtenářů a 25 čtenářů do 15 let. Statistika za rok 2007 přináší úctyhodné číslo -  5200 vypůjčených knih. Nejčastěji se jednalo o beletrii, ale i dětské knížky a naučná literatura mají svůj nemalý podíl. Nutno podotknout, že mnohý náš mladý čtenář by počtem přečtených knih dospělé snadno strčil do kapsy.

Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně je krajem pověřena tzv. regionální funkcí. Znamená to, že drží ochrannou ruku nad všemi knihovnami v okrese, tudíž i nad tou naší. Bez této pomoci by už asi většina malých knihoven dávno zanikla, protože jednou z jejích funkcí je půjčování souborů knih z výměnného fondu. I my tuto možnost bohatě využíváme, a díky tomu mají naši čtenáři několikrát do roka novou zásobu čtiva – nejnovější přírůstky jsou z minulého týdne. Jičínská knihovna vede každoroční statistiku všech 60 ti malých knihoven. V roce 2007 jsme si vedli velmi dobře, umístili jsme se na 2. místě dle počtu návštěvníků a na 3. místě podle počtu výpůjček na jednoho čtenáře. Dokonce i procentem čtenářů z počtu obyvatel obce jsme v první desítce!

Rádi bychom připomněli, že krom půjčování knih, umožňuje knihovna i použití počítače s přístupem na internet. Všechny služby jsou i nadále zdarma, neplatí se ani žádný roční příspěvek!

Provozní doba knihovny zůstává o prázdninách stejná jako během roku, takže se na vás těšíme každý pátek od 18.00 do 19.00 v budově Obecního úřadu.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!