Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice sněhem zaváté

01. 02. 2010

Ladovská zima se vším všudy zahalila v lednu 2010 i naše městečko. Zatímco udělala radost dětem a milovníkům zimních sportů, vrásky na čele prohloubila všem, kteří se starají o chod obce.

Mlázovice se vyrovnávají s největší nadílkou sněhu za posledních 35 let. Alespoň podle pamětníků. Když v polovině ledna zasáhla většinu území země sněhová kalamita, naše městečko společně s Krkonošemi zůstalo ušetřeno. Napadlo asi 30 cm sněhu, což nebyl žádný extrém. A tak v nížinách či Praze byla větší sněhová pokrývka než u nás.

Poslední lednový víkend však přinesl výraznou změnu. Za dva dny napadlo dalších 30 cm sněhu, někde i více. Společně s předchozí pokrývkou dosahuje sněhová vrstva přes 50cm, což začíná způsobovat různé problémy. Technika na odklízení sněhu není dimenzována na taková množství. Sníh již není kam hrnout ani ze silnice ani z chodníků. Městečku se s vypětím všech sil a střídáním obsluhy daří udržovat sjízdné všechny komunikace i přístupné parkovací plochy.  Tam, kde již obecní technika nápor nezvládla, byl povolán manipulátor z místní Zemědělské akciové společnosti. Nahrnuté bariéry sněhu dosahují v některých oblastech výšky několika metrů.

Mnoho lidiček oprášilo v sobotu 30. ledna své fotoaparáty a vydalo se zachytit kouzelné pohledy zimy se vším, co k ní patří. Není divu, nádherné počasí a neobvykle vysoká bílá peřina se u nás tak často nevidí.

Radost z pravé zimy mají hlavně děti, ale i mnozí dospělí. Již několik dní je hojně využívaná sjezdovka v Mezihoří, těm menším stačí nahrnuté haldy sněhu k různému skotačení. Velmi oblíbená je také „Macnarova stráň“ či kopec za mateřskou školkou k sáňkování a bobování. Kolem Mlázovic se také vine nepočítaně běžeckých stop.

Ať se to někomu líbí nebo ne, musíme si přiznat, že zde vlastně máme úplně normální zimu. Žádné holomrazy, mlhy, deště a inverze. Prostě zimu, jaká má být. Trochu jsme za poslední roky odvykli, ale příroda nám opět ukázala svoji pravou tvář. A to je dobře.

 

V připojené fotopříloze přinášíme několik záběrů nefalšované zimní atmosféry v Mlázovicích, jak ji zachytila místní fotografka Blanka Johnová.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!