Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovice roztančili účastníci mezinárodního festivalu

19. 06. 2006

Mlázovice se staly již poněkolikáté nedílnou zastávkou některých souborů z folklorního festivalu Slavnosti písní a tanců "Pod Zvičinou". Návštěvníci hudebně - tanečního večera mohli shlédnout vyjímečnou podívanou.

To, co znamená pro Prahu Pražské jaro, je pro Lázně Bělohrad Mezinárodní folklorní festival Slavnosti písní a Tanců "Pod Zvičinou". Letos se konal již 32. ročník a v průběhu uplynulého víkendu, bylo možno vidět, v Lázních Bělohrad, mnoho tanečních souborů a doprovodných kulturních akcí. První ročník uspořádalo několik nadšenců v roce 1974, první se zahraniční účastí až v roce 1978. Nejprve se festivalu účastnilo jen několik souborů. V poslední době mají diváci možnost shlédnout celou plejádu účinkujících z různých koutů světa, samořejmě nechybí ani domácí.

Již poněkolikáté zavítali někteří tanečníci i do Mlázovic. V pátek od 19.00 hodin na sále Radnice, mělo asi padesát návštěvníků možnost shlédnout Sicilský folklorní soubor I Canterini Di Brolo, jakutský mládežnický folklorní soubor Dyyryl a německý soubor Altenburk. Původně avizovaní tanečníci z Kolumbie se nakonec festivalu neúčastní.

Všechny soubory předvedly strhující podívanou, bez ohledu na úmorné dusno, které v tu dobu na sále panovalo. Nikdo nezůstal na pochybách, že jsou to skuteční profesionálové, hodní ovací. Kromě vynikajících tanečních výkonů, předvedli účinkující také zajímavou dramaturgii svých vystoupení. Mimo jiné mohli diváci ochutnat kozí sýr německé výroby.

Milým hostem tanečního večera, byl gestor letošního ročníku a známý český sexuolog MUDr. Radim Uzel. Společně s účinkujícími obdržel, z rukou našeho starosty pana Jiřího Čeřovského, propagační předměty obce Mlázovice, které poputují daleko za naše hranice.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | divák | 21. 06. 2006 10:15
Soubory byly super, jen to Jakutsko bylo nezvyklé, mládež trochu vyrušovala a myslím si že Radim Uzel by mohl přijet na diskuzi, pro mládež by se to určitě hodilo.