Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Mlázovák se blýsknul nejlepším gulášem

28. 07. 2018

František Číp byl členem vítězného týmu Rumcajs, který v Blansku připravil nejlepší hovězí guláš.

Kromě diváků chutnal nejvíce také známému slovenskému šéfkuchaři Marcelu Ihnačákovi, předsedovi odborné poroty.

Jedenáct soutěžních týmů zabojovalo v pátém ročníku tradičního „Gulášobraní“, které proběhlo v sobotu 28. července 2018 v Blansku. Zámecký park se proměnil v jednu velkou kuchyni, ve které se kromě vaření guláše také hrálo, zpívalo a soutěžilo.

Každé družstvo dostalo od pořadatelů balíček masa a základních surovin. Koření a další tajné ingredience si pak soutěžící přivezli své. V podzámčí to celé odpoledne vonělo a všichni se těšili, až bude co ochutnávat.

Role hlavního porotce se letos ujal vyhlášený slovenský kuchař Marcel Ihnačák. Vybrat nejoriginálnější pokrm z jedenácti soutěžních vzorků pro něj zcela určitě nebylo jednoduché. V čem se letos všechny týmy shodovaly, byl návrat ke klasické receptuře, kterou si ale soutěžící „vylepšili“ nějakou zvláštní ingrediencí. Tu však, jak je již zvykem, nehodlali nikomu prozradit.

V improvizované zámecké kuchyni bylo letos opravdu horko. Ani tato skutečnost však neubrala nikomu z dobré nálady, kterou, kromě pravidelného pitného režimu, pomohla udržet i dvě hudební vystoupení.

Pak přišlo na řadu vyhlášení vítězů. Tím hlavním se stal tým Rumcajs z Jičínska, v sestavě s Františkem Čípem. Do Mlázovic si odvezl nejenom putovní pohár, ale také vlastní cenu patřící trvale vítězům.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!