Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Miloš Pour vysvěcen na trvalého jáhna

29. 06. 2009

V neděli 28. června 2009 zažily Mlázovice významnou duchovní událost. Místní rodák Miloš Pour byl v kostele Nejsvětější Trojice vysvěcen, za účasti mnoha církevních představitelů a hostů, na trvalého jáhna.

Svěcení nových církevních představitelů je velmi ojedinělou a význačnou událostí i v republikovém měřítku. Místní kostel Nejsvětější Trojice jej nezažil minimálně sto let, dost možná nikdy v historii. Přesné záznamy neexistují. To však již od neděle 28. června 2009 neplatí. Místní rodák, pan Miloš Pour, přijal z rukou pomocného královéhradeckého otce biskupa Mons. Josefa Kajneka, svěcení ke službě trvalého jáhna. Od tohoto okamžiku může vykonávat řadu církevních úkonů –  asistovat u svateb, pohřbívat, křtít, podávat svaté přijímání, sloužit bohoslužby slova, apod.

Celý ceremoniál proběhl v nádherně vyzdobeném kostele. Místní farníci se opravdu snažili a jejich květinové aranžmá ohromilo stovky přihlížejících hostů. Svěcení byli přítomni vysocí církevní činitelé královéhradecké diecéze, příbuzní a známí, představitelé politického i kulturního života z našeho regionu. Pozvání přijaly rovněž řádové sestry, které dlouhá léta obětavě pracovaly v místním domově důchodců. Pro všechny zúčastněné bylo nedělní odpoledne mimořádným zážitkem v příjemné atmosféře.

V závěru ceremoniálu převzal starosta městečka pan Tomáš Komárek klíče od kostela od dosluhujícího faráře Jana Barborky a před veřejností je symbolicky předal nastupujícímu faráři Grzegorzi Puszkiewiczovi, který farnost přebírá od 1. července 2009. Oba představitelé se ujistili o vzájemné budoucí spolupráci, náš starosta zároveň s přítomným biskupem projednal problémy, které jsou spojeny s převodem kostela do vlastnictví městečka.

Jáhen Miloš Pour bude svoji církevní službu vykonávat na farnosti v Lázních Bělohradě, do jejíž působnosti spadá i mlázovický kostel. Místní věřící se těší na vstřícný a vlídný postoj svého souseda a zdejšího rodáka, díky kterému jistě ožije duchovní činnost v našem městečku.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!