Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Michal Vrabec třetí v letošním seriálu Hobbyautocrossu

01. 12. 2008

Premiérový start v letošním ročníku prestižního terénního závodu plechových vozidel KOSICE CUP 2008 vynesl mlázovického jezdce na fantastické třetí místo.

Klukovský sen a touha změřit svoje schopnosti s ostatními, dovedly Michala na start seriálu závodů mistrovství republiky v hobyautocrossu, který se jezdí již řadu sezón pod názvem KOSICE CUP. Na začátku byla holá karoserie a plány Michala Vrabce, Standy Hanuše a Renka Vaníčka o stavbě auta, které bude vyhrávat. A tak začali dávat dohromady soutěžní speciál postavený z VW Golf, s motorem 1.8 a karburátory DELLORTO. Proces to byl velmi obtížný, obětovali mu nespočet hodin, jak při stavbě, tak při podpoře jezdce během závodů. Řadu konstrukčních prvků museli vymyslet, výrazným omezením také byly finance.

KOSICE CUP 2008 se skládal z 9 samostatných závodů, které se jely na drahách ve Štikově, Dolním Bousově, Kosicích, Dobřanech a Humpolci. V soutěžním poli byli vidět závodníci prakticky z celé republiky, protože se jedná o nejprestižnější závod svého druhu. Celý podnik je rozdělen do několika kategorií, včetně rarit jako jsou závody dětí od pěti let, trabantů či speciálních bugin. Celkem se každého závodu účastnilo vždy přes sto soutěžících.

Michal startoval v královské kategorii plechových vozů nad 1600 ccm, v konkurenci patnácti jezdců. Zpočátku hlavně poznával tratě, pozoroval taktiku soupeřů a dolaďoval vůz, ale již brzy se stal jedním z předních závodníků. A to i přes značný handicap v malém výkonu svého vozu, který doháněl vynikající technikou své jízdy. Vyhovovaly mu především menší tratě a špatné počasí, které snižovaly rozdíly ve výkonech strojů a upřednostňovaly umění řidiče. Zpočátku si myslel, že auto celou soutěž nevydrží. Do cíle však nedorazil pouze jedenkrát, kvůli technické poruše svého speciálu.

V celkovém hodnocení soutěží obsadil, hned při své první účasti, fantastické třetí místo. Podle jeho slov je odměnou všem lidem, kteří se podíleli na jeho přípravě. Zaměstnavateli, který ho uvolňoval na závody, technikům stavějícím vůz a hlavně také sponzorům (Pneuservis Šárovcova Lhota, VW Broukmann servis Stanislav Hanuš, Ovocnář Jaroslav Berný, Zakázkové truhlářství Najman, Škoda Motorsport René Vaníček, Stanislav Hanuš – VOTOP, Grafip, Kovovýroba Milan Vozár - Čistěves, LIQUI MOLY a Pila Hartman), kteří poskytli nemalé finanční prostředky a bez jejichž pomoci by nemohl startovat.

Již nyní probíhají přípravy na další sezónu. Pokud se podaří sehnat peníze, uvidíme Michala opět na startu. Po letošním roce nemůže být cílem nic jiného než umístnění na stupních vítězů.


Fotogalerie: VrabecMotorsport Team


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Michal Vrabec | 28. 12. 2008 22:05
Děkuji za gratulaci a chtěl bych touto cestou osobně poděkovat všem,kteří se na tomto úspěchu celého teamu podíleli.Především všem sponzorům bez kterých by tento projekt skončil někde v začátcích.Jmenovitě bych chtěl vyzvednout oba teamové mechaniky jimž patří zvláštní dík.Renka Vaníčka z PNEUSERVISU ŠÁROVCOVA LHOTA,kde se stavba celého autocrossového speciálu prováděla a u něhož jsme jako team měli celosezoní zázemí.Druhým mechanikem je místní (BROUKAŘ)Standa Hanuš,který už nějaké poznatky s tohoto sportu měl.Jeho poznatky,nápady a obrovská manuální zručnost se nedá ničím nahradit a zaplatit.Především Ti to teamový borci mají největší zásluhu na tom,pro náš team fantastickém třetím místě.Náš speciál postavili a připravili opravdu perfektně!
Ještě jednou vám všem velký dík.
Za VRABEC MOTORSPORT TEAM
jezdec 33 Michal
#1 | Marek Vojtech | 14. 12. 2008 16:18
NC-Mlázovice gratulují Michalu Vrabcovi za toto super bezvadné umístění v letošním poháru hobby-ků...a přejeme do dalších startů hodně úspěchů*1*