Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Městečko má po 33 letech nový traktor

24. 10. 2011

Mlázovické služby zakoupily nového kvalitního pomocníka pro komunální služby, který nahradil vysloužilý ZETOR 6911. Jedná se o významnou událost, která si zaslouží slavnostní přípitek.

ZETOR PROXIMA PLUS 100. Od poloviny října nový traktor, který bude provádět řadu služeb v Mlázovicích i blízkém okolí. Dceřiná společnost městečka, Mlázovické služby, s.r.o., pořídila tento traktor jako náhradu za starý, který zde sloužil téměř 33 let a byl již značně morálně i technicky zastaralý.

O nákupu, leasingu či výměně za jiný typ uvažovali zastupitelé minimálně deset let. Vzhledem k omezeným finančním možnostem však dříve vítězila varianta neustálého opravování. Čím dál častější opravy, drahý provoz, technická omezení, špatné podmínky obsluhy a nemožnost využití nových zařízení – to byly hlavní argumenty pro radikální krok.

Nový traktor byl pořízen velmi výhodně. Do jeho ceny se promítlo několik výrazných slev. Navíc se na jeho nákup podařilo zajistit finanční prostředky zcela mimo rozpočet obce, která se tudíž nemusela kvůli výrazné investici nijak uskromnit ani zadlužit. Městečko také prodalo za více než 80 tisíc původní stroj. Nyní pro něj budou požadované úkony zajišťovat Mlázovické služby, s.r.o.

Po dlouhém zvažování byl vybrán tradiční český výrobek ZETOR, model Proxima Plus 100. Jedná se o kvalitní, jednoduchý traktor se slušným výkonem a nadstandardním vybavením. Kromě univerzálnosti, umožňující připojení jakéhokoliv nářadí, disponuje zvýšeným výkonem hydrauliky, pohonem všech kol, možností integrace předního vývodového hřídele a řadou dalších funkcí. Samozřejmě také komfortním prostředím pro obsluhu.

Kromě tradičních činností, jako je doprava materiálu, provoz technických služeb, mulčování či odklízení sněhu, je plánováno také pořízení kontejnerové nástavby pro obsluhu sběrného dvora, štěpkovače bioodpadu nebo příkopového ramene. Městečko má nyní k dispozici zařízení, které je schopno efektivně zvládnout uvedené úkoly i mnohé další. A to vše s výrazně nižšími náklady než doposud.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!