Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Letošní čarodějnice ve znamení velké opatrnosti

01. 05. 2007

Ani letošní rok nebyl výjimkou. V areálu bývalé Cihelny byl v podvečer 30. dubna zažehnut oheň a spálena čárodějnice. Kvůli velkému suchu byla přijata mimořádná bezpečnostní opatření.

Letošní mlázovické čarodějnice se od těch ostatních lišily hned několika rozdíly. Většina přihlížejících diváků se shodla, že nikdy v minulých letech nebyla hořící vatra tak velká, jako letos. Jak by ne, vždyť  sem byly navezeny, mimo obvyklé prořezy ze zahrádek, také větve z pokácených lip na náměstí a také většina dřeva odstraňovaného z areálu Cihelny.  Výjimečné bylo také sucho, které letošní jaro doprovází. Obavy z případného požáru aktivovaly místní jednotku hasičů, která celý večer na místě kontrolovala situaci a byla připravena se svojí technikou zasáhnout, pokud by došlo k nějakým komplikacím. Poslední odlišností byl rovněž fakt, že se na tomto místě po mnoha sezónách konaly čarodějnice zřejmě naposledy, neboť za rok zde již budou probíhat stavební práce na nové lokalitě rodinných domků.

Pro letošní rok si připravil kroužek šikovných rukou, pod vedením Jiřího Otruby, pěknou čarodějnici, a tak celý rituál proběhl, jak se patří. Oheň byl zažehnut krátce před půl osmou. Vzhledem k tomu, že hromadu tvořilo především vyschlé roští, hoření probíhalo rychleji, než bylo obecné očekávání. V deset hodin večer již dohořívaly zbylé hromádky popela a většina účastníků se přesunula buď domů nebo do nedaleké hospody na koupališti, kde probíhala první letošní zábava.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#3 | Hana Skrbková | 05. 05. 2007 12:00
tak to je suuper.kolovaly totiž zvěsti , že jsou to poslední čarodějnice. no tak to je bezva zpráva*2**1*
#2 | Tomáš Komárek | 04. 05. 2007 14:51
Poslední čarodějnice to určitě nebyly. Pouze musíme najít novou vhodnou lokalitu, kde budeme moci tento rituál provádět i v příštích letech.*4*
#1 | Hana Skrbková | 02. 05. 2007 12:15
Myslím, že letošní čarodějnice byly super.Jen škoda , že byly poslední.Na koupáku se to pak docela rozjelo a celkově bych řekla , že byly čarodějnice zajimavý.
Snad bude takových akcí víc.Byla docela jen škoda , že se večer udělalo tak chladno a některý lidi to odradilo a šli dřív domů.Ale jinak to bylo fajn.*3**52*