Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Lesní stezka pro děti

06. 03. 2021

Zajímavá procházka s plněním úkolů čeká na rodiče s dětmi v obecní Horce.

Aktualizováno v neděli 7.3.2021 20.00h - Stezka byla opět někým silně poničena. Proto její autoři zbytek demontují a tento pěkný projekt končí.

Sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“,  ve spolupráci s Mysliveckým spolkem Ostříž Mlázovice, si pro děti připravili lesní stezku plnou úkolů a poznávání. V sobotu 20. února 2021 byla tato stezka nainstalována v lesní oblasti Horka. V neděli ji navštívilo pár lidí, než ji ve večerních hodinách stihli nenechavci celou zdevastovat. Pondělním návštěvníkům tak přichystali nemilé překvapení, že zde již nic nebylo k vidění.

Děti byly zklamané, rodiče překvapení. Vrátili jsme se do lesa a nestačili se divit, jak moc si dal někdo záležet a veškeré připravené úkoly pro děti roztrhal a rozházel po okolí. Kladli jsme si otázku, zda tuto stezku ještě obnovit nebo to nechat být. Rozhodli jsme se, že vandalům dáme ještě jednu šanci a vše během týdne obnovili. Do dnešního dne máme spoustu ohlasů, že je to dílo povedené a prozatím v pořádku,  za což jsme moc rádi.

O vycházku s úkoly je velký zájem, nejen mezi místními dětmi, ale přijeli ji navštívit i ze sousedních obcí. Tento zájem nás velice těší a tak bychom rádi pokračovali i v dalších ročních obdobích. Pokud nám vše bude přát, jednotlivá zastavení určitě rozšíříme a uděláme pro děti ještě zábavnější a zajímavější.

Chceme, aby v této nelehké době měly děti alespoň nějaké zpestření a tak budeme i rádi za další nápady a podněty od Vás. Doufejme, že již vandalové nepřijdou a naše práce a vynaložené úsilí tak udělá radost a potěší.  Děkujeme všem, kteří do lesa přišli a chovali se ohleduplně a zodpovědně.


Text: Lenka Nováková
Foto: Lenka Nováková, Blanka Komárková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!