Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Koncerty v kostele zpříjemnily Advent

28. 12. 2023

Kontrabasové kvarteto a mlázovičtí patrioti připravili pro diváky dvě příjemná vystoupení.

Po loňské úspěšné premiéře byl i letos naplánován koncert kvarteta „The Pink Elephants“, které tvoří současní či bývalí hudebníci Královéhradecké filharmonie. Mezi „růžové slony“ patří také naši sousedé, manželé Machačovi. Vzhledem k nemoci některých účinkujících byla akce v ohrožení, ale nakonec dva členy kvarteta, více než důstojně, nahradili nadaní studenti. Příjemný hudební podvečer proběhl 15. prosince 2023 v mlázovickém kostele. Diváci slyšeli překrásné tóny vážné hudby a na závěr si společně zazpívali vánoční koledy.

Druhý koncert se uskutečnil v Kostele Nejsvětější Trojice na druhý svátek vánoční, 26. prosince 2023. Tentokrát vystoupili opět manželé Machačovi se svými třemi dětmi a nádherný zpěv představila přední operní pěvkyně Karla Bytnarová, která se do Mlázovic vždy velmi ráda vrací za svými rodiči. Karlu doprovodil také její syn Nicolas.

Kostel zaplněný do posledního místečka slyšel známé operní kousky, ale i další díla vážné hudby. Střídali se všichni účinkující, překvapili především mladí hudebníci, kteří hráli bez trémy, jako profesionálové. Při vyšších tónech operních árií z hrdla Karly Bytnarové běhal divákům mráz po zádech. I přesto, že před nedávnem prodělala respirační onemocnění a do poslední chvíle hrozilo, že se koncert neuskuteční.

Na závěr si všichni společně zazpívali nejznámější české koledy. Velký aplaus donutil umělce ještě něco přidat. Nádherný večer, plný emocí, doplnila další dobrá zpráva. Všichni účinkující se zřekli honoráře a tak vybrané dobrovolné vstupné, ve výši 6000 Kč, poputuje potřebným do místního domova důchodců.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!