Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Knihovna obdržela významné ocenění

25. 11. 2015

Mlázovice se pyšní knihovnou roku Jičínska! Městečko bylo vybráno v prvním ročníku nové ankety.

Vedení jičínské oblastní knihovny bylo líto, že nemůže oficiálně ocenit vynikající práci dobrovolných pracovnic na vesnických knihovnách, proto vznikla myšlenka každý rok vybrat nejlepší knihovnu na okrese. Letos vyhlašování započalo a hned první vítězství putovalo do Mlázovic. Ano, mlázovická knihovna uspěla v konkurenci ostatních 63 z Jičínska a stala se tou nejlepší pro rok 2015.

Ocenění si převzala dlouholetá knihovnice Blanka Johnová z rukou ředitelky okresní knihovny Mgr. Jany Benešové a metodičky paní Dany Michlové. Předávání se účastnil také mlázovický starosta pan Tomáš Komárek. Slavnostní odpoledne bylo rozděleno do tří částí. Po vyhlášení nejlepší knihovny následovalo krátké školení knihovnic, především na práci s počítačovým systémem a statistickými daty. Poslední část patřila milému vystoupení herce Stanislava Zindulky, který všechny přítomné výborně bavil historkami z jeho bohatého hereckého a filmového života.

První místo do Mlázovic neputovalo náhodou. Největší zásluhu na něm má Blanka Johnová, která se práci knihovnice věnuje nepřetržitě od roku 1977! Několik let jí pomáhala paní Alena Zahradníková a více než 15 let také dcera Blanka Komárková. Společně, za podpory obce, vytvořily příjemné místo s velkým počtem zajímavých knih, kam se čtenáři stále rádi vrací. Jedinečný je také neustále se obměňující bohatý výměnný fond, díky kterému jsou v Mlázovicích k dispozici zajímavé novinky různých žánrů. Místní knihovna dosahuje již řadu let vynikajících výsledků v počtech výpůjček i věrnosti čtenářů. Ve statistických ukazatelích pravidelně předstihuje i mnohé obce s výrazně vyšším počtem obyvatel.

Městečko Mlázovice Blance Johnové děkuje za příkladnou pomoc a rozvoj knihovny i obce a do dalších let ji přeje mnoho elánu a spokojených čtenářů. Všichni stálí i noví návštěvníci jsou zváni do knihovny roku.


Fotogalerie: Tomáš Komárek a Knihovna Václava Čtvrtka v Jičíně

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Anna Skrbková | 01. 12. 2015 20:54
přidávám se ke gratulaci, bez knihovny a ochotné paní Johnové a Blanky si opravdu nedokážu Mlázovice představit, vždycky rády poradily a vyšly vstříc .