Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Každý čtvrtek patří klubovna maminkám a dětem

06. 03. 2008

Už po několik týdnů se každý čtvrtek od 15 hodin scházejí v klubovně na Radnici (naproti tělocvičně) maminky s dětmi.

Jste na mateřské, nebo děťátko teprve čekáte? Potřebujete trochu zaměstnat svého malého nezbedu? Chcete aspoň na chvíli vypadnout z kolotoče domácích povinností? Nebo si prostě jen rády popovídáte s kamarádkami a necháte zatím děti vydovádět? Tak právě pro vás je toto pravidelné setkávání jako dělané.
Za tímto skvělým nápadem a jeho realizací stojí paní Kristýna Robová, maminka malé dcerky Klaudie. Před několika týdny přišla paní Kristýna na Obecní úřad s žádostí o poskytnutí vhodných prostor pro setkávání maminek s dětmi. Pan starosta Tomáš Komárek byl nápadem nadšen. Jak podotkl, "Něco podobného tady dlouho chybělo." Vhodné místo bylo nalezeno okamžitě, ani se nemuselo nic upravovat, protože jedna z kluboven je pro tyto účely zcela ideální. Místnost je přiměřeně veliká, vytápěná a podlahu má krytou kobercem. Výhodou je i blízkost sociálního zařízení. Dosud je využívána dvakrát týdně skupinou místních žen na rehabilitační cvičení pod vedením Evy Brychové. Obě aktivity si navzájem nevadí ani časově ani organizačně. Obecní úřad poskytuje tyto prostory pro obě činnosti zcela zdarma.

Setkání nemá žádný pevný řád. Každá z maminek si může navrhnout svůj program. Vše se pochopitelně uzpůsobuje hlavně dětem a jejich potřebám. Ty si mohou hrát s přinesenými hračkami, tancovat a cvičit při hudbě a podobně. V místnosti je k dispozici rychlovarná konvice, stůl a židle, takže si maminky mohou uvařit kávu nebo čaj a dát si i malé občerstvení. Vše záleží na tom, co kdo přinese .

Maminky plánují, že v letních měsících by se s dětmi přesunuly do přírody. Chtěly by jezdit na výlety na kolech, chodit se koupat, pořádat pikniky a mnoho dalších radovánek.

 I přes velkou propagaci setkávání (ve zpravodaji i na těchto stránkách) se zatím mnoho maminek nezapojilo. Je velká škoda nevyužít této příležitosti!

NEVÁHEJTE A VEZMĚTE DĚTI MEZI KAMARÁDY. PŘIJĎTE SE ODREAGOVAT A POBAVIT SE.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!