Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Jarní tání nezpůsobilo závažnější problémy

10. 04. 2006

Asi každý si pamatuje, co dokáže voda valící se z polí v Mlázovicích napachát. Letošní rok, který byl sněhově nadprůměrný, naštěstí nepřinesl větší problémy. Přesvědčit se můžete na fotografiích pana Šimůnka.

Mnohá místa České repubilky byla zasažena ničivými povodněmi, které přineslo prudké jarní oteplení a následné tání nadprůměrných sněhových zásob. V kombinaci s vydatnými dešťovými srážkami to způsobilo mnoha obcím výrazné komplikace.

Mlázovičtí obyvatelé si také pamatují několik nepříjemných zážitků, které mají spojeny s vodou valící se z polí do ulic, zahrad i sklepů. Letošní jarní tání se ovšem obešlo bez výraznější problémů, i díky některým opatřením, které byly provedeny po minulých blátivých záplavach, o nichž mezi hlavními zprávami informovala také ČTK a celostátní sdělovací prostředky.

Jak vypadalo letošní rozloučení se sněhovou nadílkou si můžete prohlédnout na fotografiích p. Šimůnka.A co Vy? Myslíte si, že současná ochranná opatření proti tekoucí povrchové vodě jsou v Mlázovicích dostatečná? Změnilo se něco? Myslíte si, že je Váš dům či zahrada ohrožena vodou valící se z polí či kanálů? Udělala obec dostatečná opatření, aby ochránila majetek občanů? Chtěli by jste ještě v tomto ohledu něco změnit? Vyjádřete svůj názor v diskuzi pod článkem.Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#9 | mladež | 11. 05. 2006 15:09
jako pane Pěnička vaše dcera tam byla taky a koukněte se na její názor co napsala to jen tak pro zajímavost.
#8 | Kamil j. | 10. 05. 2006 20:06
k tomuhle snad není co dodat. Snad jen , že do toho Špindlu jsem se asi strefil a dál tady vézt konverzaci s dětmi nemá úroveň. I když nejsem ten, kdo si myslíte, těší mně, že víte komu jste kdy kam lezli. Zdravím.
#7 | Dcera P. Pěničky | 10. 05. 2006 19:16
Jako nenavážejte se do těch pravopisných chyb!*69* Já jsem přece jenom žakyně 7. třídy! A náhodou jsem měla z Českého jazyka jedničku. Zdravím Špindl*78*
#6 | Kamil j. | 10. 05. 2006 10:20
Pane Pěničko, není daleko doba, kdy jste Vy a Vaše paní nevěděli, jak tomuhle zastupiteli s titulem vlézt do *77*. Co se od té doby změnilo? Asi ho již tolik nepotřebujete. A když Vám vadí čištění koupaliště, tak seďte doma. A starosta snad chodit musí, to už jaksi vyplývá z jeho funkce i platu. Ps: Vím, že u Vás je na nějaké školy pozdě, proto než začnete psát, konzultujte pravopis s někým vzdělanějším, stačí žák 5. třídy. Děkuji.
#5 | Petr Pěnička | 09. 05. 2006 18:26
Tak jako každý rok touto dobou tak i letosdošlo k úklidu koupaliště, který vyšel na sváteční pondělí 8.5. 2006. I když tato akce nebyla tak pečlivě a dlouho připravována jako jiná léta bylo nutné ji provést. Ve spolupráci s dobrovolnými hasičibez kterých by bylo nepředstavitelné tuto akci zvládnout se na hrubou a ne vždy čistou práci bohužel sešlo poměrně málo. Hlavně mladých lidí bylo po skromnu. Chyběli i lidé kteří dokáží celé léto vysedávat na lavičkách a po osvěžení ve vodě a v otevřeném bufetu se opalovat. Nechci vyjmenovávat jednotlivé brygádníky ale musím se zmínit o starostovi obce se kterým přišel nejen jeho syn ale i vnuk. Kde bylo 11 členů zastupitelstva a členové jejich rodin kteří tohoto zařízení vyuýívají? Že by všichni seděli u psacích stolů a nebo pracovali na zahrádkách kde není slyšet obecní rozhlas? Takovéto drobnosti, mě utvrzují v tom, že jim blaho obce na srdci moc neleží. Myslím si, že v příštím volebním období bychom společně měli vybírat naše zastupitele zpod jemějšího síta! A hlavně ztěch kteří zde celoročně bydlí! Ať už mají před svým jménem titul nebo ne!*69*
#4 | Bekera J. | 03. 05. 2006 19:53
Pardón pane anonymní jestli jsem se Vás někde dotknul, hluboce se veřejně omlouvám, že jsem si dovolil souhlasit s Vašim názorem a někde si vypůjčil Vaše slova. Myslím, že jsem četl, že potrefená husa nejvíce kejhá, nebylo to někde na těchto stránkách? Pokud si myslíte, že tyto slova se Vás týkají, tak si to myslete, pokud víte, že takový nejste......
#3 | patriot | 24. 04. 2006 15:33
Pane Bekero, obávám se, že dokud na moje příspěvky budou někteří diskutéři reagovat stylem: "A vůbec, hoďte sem nějaký "hnůj", ať ten "uprděnec" má co číst ! (Bekera J. 1.4.2006 21:49)" - tak bohužel nenazrál čas sundat masku.
#2 | Bekera J. | 21. 04. 2006 18:48
Plně souhlasím, ale není již čas sundat masku? Určitě by příspěvek měl větší váhu.
#1 | patriot | 21. 04. 2006 15:50
Problémy s povodněmi v Mlázovicích jsou klasickým příkladem lidské nepoučitelnosti a klopotné snahy napravovat znovu a znovu následky bez toho, abychom raději odstranili rovnou příčiny. Pamětníci mi dají za pravdu, že v minulosti k žádným bahenním záplavám nedocházelo. Bylo tomu tak proto, že okolí obce vypadalo poněkud jinak. Až do začátku sedmdesátých let se až na rozorané meze v podstatě zachovalo v podobě, v jaké ho zanechalo citlivé zemědělské hospodaření soukromých hospodářů se vztahem ke krajině. Obec byla ze všech stran obklopena zatravněnými sady s velkou retenční schopností. Byly zachovány úvozové cesty, dělící břehy zarostlé křovinami. Polní cesty, to nebyly tankodromy jenom pro traktory, ale dalo se po nich chodit, kolem byly udržované příkopy. Prostě zemský ráj to napohled. Ovšem začátkem sedmdesátých let jsme se do toho dali pěkně "po bolševicku" a z vyvážené kulturní krajiny nám buldozery udělaly celinu, kde se snad dobře otáčí traktorům, ale to je asi tak všechno. Od té doby se nemá voda o co zastavit a následky neseme dodnes. Proto vyzývám představitele obce a akciovky - uveďte krajinu do původní podoby a bude po záplavách.