Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hrozivá nehoda skončila bez zranění

07. 07. 2015

V úterý 7. července 2015 v podvečer ochromila provoz na náměstí vážně vypadající nehoda. Naštěstí se obešla bez zranění.

Krátce před 18tou hodinou se ozvaly dvě rány z centra Náměstí. Svojí jízdu zde předčasně ukončil traktor s přívěsem přepravujícím řezanku na senáž. Pravděpodobně technická závada způsobila zaseknutí přední nápravy a starší Zetor 160 přestal být ovladatelný. Přitom sjížděl z kopce, směrem od Konecchlumí. Následoval smyk a těžký traktor skončil na boku, těsně vedle pískovcové sochy tvořící dominantu městečka.

V tu chvíli se v okolí nacházelo několik lidí, kteří okamžitě přispěchali na pomoc a otřeseného řidiče vyprostili z havarovaného vozu. Ukázalo se, že utrpěl pouze šok, ale jinak byl v pořádku. Technika ovšem dopadla hůře. Z nepojízdného zemědělského stroje unikala nafta a olej. Krátce po nehodě přiběhli na místo někteří místní hasiči, kteří provedli prvotní zásah, zasypali kapaliny sorbentem a řídili v místě dopravu. Chvíli na to, vzhledem k vážnosti události, vyhlásilo operační středisko HZS Královéhradeckého kraje poplach a během pár minut přijela výjezdová jednotka SDH Mlázovice a poté také profesionální hasiči z Jičína.

Po nezbytných zásazích dorazil manipulátor mlázovické zemědělské společnosti, který provedl otočení převráceného stroje na kola a jeho odtah do dílen. Poté bylo místo události ještě důkladně doklizeno a obě jednotky hasičů se vrátily na své základny.

Vzhledem k tomu, že k dopravní nehodě došlo v exponovaný čas na velmi frekventovaném místě městečka, je skoro malý zázrak, že se nikomu nic nestalo.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!