Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hořičtí ochotníci hostovali v Mlázovicích

02. 02. 2009

V sobotu 31.1.2009 kolem páté odpolední se na sál mlázovské Radnice začali scházet milovníci divadla. Čekalo je představení Osudy dobrého vojáka Švejka v podání hořického ochotnického divadelního souboru.

Toto klasické téma, zpracované na motivy knížky Jaroslava Haška, zrežíroval pan Ladislav Doležal. Hra byla rozdělena do několika jednotlivých obrazů, nechyběl Švejkův byt, hospoda, špitál, vojenská kaple. Na hře se podílelo téměř dvacet herců, zapojit se mohli i naši spoluobčané pan Kudlička a Čížek mladší. Na výzvu divadelního hospodského sehráli minirole štamgastů.

Diváci, kteří zcela zaplnily sál, shlédli bezmála dvou a půl hodinové představení.  Nevšední kulturní zážitek jistě potěšil.

Jenom díky dobré technické vybavenosti našeho sálu může v Mlázovicích probíhat tolik různých kulturních akcí. Snad finanční možnosti obce umožní v blízké budoucnosti opět ještě něco vylepšit. Například nově pořízené židle byly tímto představením dobře otestovány, dá se říct, že plně odpovídají požadavkům na divadelní sedadlo.

Doufejme, že nebude trvat dlouho, a Mlázovice se dočkají také představení svých ochotníků. Dlouhou řadu let zde bylo divadlo velkým koníčkem řady občanů. Je rozhodně na co navazovat a co překonávat.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#3 | Milan Kubíček | 17. 03. 2009 16:13
Je to tak, mlázovští ochotníci zkouší a zkouší...Na bližší info. se můžete podívat hned pod kolonkou ,,DIVADLO" je tam odkaz na stránku kde najdete zatím jen fotogalerii a co připravujeme, popřípadě informace o nás. Stránka je ve výstavbě. Další aktualitky budeme postupně přidávat.*87*
#2 | Blanka Johnová ml. | 03. 02. 2009 07:45
A co vy, naši mladí mlázovští ochotníci? Vím, že už nějakou dobu zkoušíte. Kdy se můžeme těšit na představení? Neprozradili byste nám aspoň trochu, co chystáte? Stačí téma, nebo autora. Ať víme, na co se můžeme těšit.
#1 | Blanka Johnová ml. | 03. 02. 2009 07:36
Mám ráda divadlo. I ochotnické. Moc jsem se těšila i na toto představení. Nečekala jsem bezchybné profesionální výkony, čekala jsem srandu. Nooo, moc velká legrace to nebyla. Navíc, ani profi divadla se nesnaží udržet pozornost diváka 2,5 HODINY!!! Ještě, že už jsou na sále tak pohodlné židle. Po sobotním zážitku musím o to víc ocenit práci miletínského ochotnického souboru, který u nás také několikrát hostoval. To je úplně o něčem jiném.