Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Herecké legendy pobavily mlázovické publikum

16. 02. 2014

V sobotu 15. února 2014 vystoupil na sále Radnice Tomáš Magnusek se svými hosty, herečkou Reginou Rázlovou a bavičem Eduardem Hrubešem, v pořadu „Setkání s legendami“.

Tomáš Magnusek zavítal do Mlázovic již potřetí. V předchozích případech přijel do radničního kina představit své filmové novinky. Při poslední návštěvě nabídl městečku svůj zábavný pořad, do kterého zve zajímavé hosty z řad herců, zpěváků, bavičů či sportovců. Podobné kulturní akce si nemůže malá obec vůbec finančně dovolit. Díky mlázovickým sympatiím pana režiséra a hlavního autora programu, vystoupili umělci v sobotní podvečer za velmi přijatelných podmínek. A tak se všem z městečka i blízkého okolí naskytla jedinečná a těžko opakovatelná příležitost, vidět na vlastní oči tři zajímavé osobnosti. Podobná, jako když v roce 2010 vystoupil v rámci Sjezdu rodáků, bez nároku na honorář, mlázovický patriot Bob Klepl.

Během večera nebyla nouze o překvapení. Již při příchodu herců k obecnímu úřadu se najednou ozval výkřik: „Nazdar Čáňo“. Touto nezaměnitelnou přezdívkou přivítala Regina Rázlová v Mlázovicích žijícího herce Vlastimila Čaňka, se kterým před několika desetiletími hrála v kladenském divadle. A nezůstalo pouze u pozdravu, bývalí kolegové si měli dlouhou dobu o čem povídat. Aby toho nebylo málo, za pár minut dostal pan Čaněk nabídku od Tomáše Magnuska na natáčení v právě připravovaném seriálu pro TV Prima.

Zajímavá setkání ale pokračovala. Umělci dopředu netušili, s kým budou v pořadu vystupovat. A tak když se objevil Eduard Hrubeš, následoval další údiv a dlouhé objetí. Oba hlavní aktéři totiž v sedmdesátých letech uváděli známý Kinoautomat. A neviděli se mnoho let. Vše je o to zajímavější, že sobotní setkání byla čistě náhodná. Účinkující si vybrala obec a nikdo netušil o jejich předchozích společných aktivitách.

Nálada před vystoupením byla fantastická, z původně rutinního vyprávění se stalo doslova nezapomenutelné setkání i pro samotné účinkující. Vynikající obecenstvo, které mělo vstup zdarma, podpořilo jedinečný večer. Opakovaný aplaus, zajímavé dotazy a častý smích, doprovázely herecké povídání od počátku až do konce. Není divu, že se původně hodinový pořad protáhl na 140 minut!

Oproti obdobným formátům herci nevyprávěli smyšlené „veselé“ filmové historky, ale skutečné silné příběhy, které psal život. Diváci se dozvěděli zajímavé momenty z dětství obou protagonistů i mezníky v jejich kariéře. Možná poprvé slyšeli o začátcích významné české herečky a pozdější profesorky FAMU nebo o praktikách televize NOVA, která chtěla likvidovat úspěšné pořady České televize. Pozadu však nezůstal ani moderátor, známý český herec a režisér, Tomáš Magnusek. Jeho zážitky z natáčení a zkušenosti s některými hereckými hvězdami, byly skutečně skvostné. Když už by se zdálo, že publikum je méně aktivní, vyskočila Regina Rázlová ze svého křesílka a během pár vteřin dokázala, že je prvotřídní herečka, bez ohledu na věk. Okamžitě jí bylo plné jeviště a dokázala strhnout veškerou pozornost.

Část večera byla věnována dotazům z publika. A tak přišla zmínka o Martinu Dejdarovi, jehož učila na základní škole jedna z divaček a poté Regina Rázlová na vysoké škole. Zmíněna byla rovněž návštěva tatínka Reginy v Mlázovicích v sedmdesátých letech, v té době coby předsedy vlády ČSR. Rozpomněl se i Eda Hrubeš na svoji tehdejší návštěvu městečka, společně s kapelou Kozlovka, kterou roky vedl. A padaly další a další dotazy a vtipné odpovědi.

Vše musí jednou skončit a tak byl naplněn i čas tohoto jedinečného a milého setkání v Mlázovicích. Vystupující byli odměněni dlouhotrvajícím potleskem. Zájemci se mohli s hvězdami vyfotit a získat podpis do památníčku. Nadšení diváci nešetřili chválou. Několikrát zaznělo, kam se na Magnuskovy mlázovické legendy „hrabou“ známé televizní „talkshow“.

Ukázala se také obrovská profesionalita „staré školy“. V den pořadu skončila manželka Edy Hrubeše v nemocnici. Přesto přijel a nedal na sobě nic znát.

Všichni účinkující si ještě dlouho po skončení pořadu mezi sebou povídali a vlastně se jim ani nechtělo domů. V Mlázovicích se jim velice líbilo. Lze říci, že si je zapsali hluboko do paměti. Ten večer potěšili diváky i sami sebe. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!