Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Hasiči likvidovali stromy popadané na cesty

03. 03. 2008

Silná vichřice se v sobotu 1.3.2008 nevyhnula ani našemu městečku. Hasiči, společně s pracovníky obce, museli zprůjezdňovat dvě cesty, na kterých ležely spadlé stromy.

Jen pár minut stačilo, aby se naplnila varovná prognóza meteorologů o síle vichřice Emma. V sobotu 1.3.2008 po deváté hodině se zatáhlo, začaly padat kroupy a oblohu rozsvítilo několik blesků. Hlavně však několikanásobně zesílil vítr.
I když vichřice trvala jen několik minut, shodila na cestu k Hájence 6 stromů a dalších několik desítek v přilehlém lese. Následky likvidovali místní hasiči do odpoledne. Stromy odklidili nejenom z cesty k lesu, ale také  od koupaliště, kde ulomené smrky poškodily plot kolem hřiště.
Další škody byly zaznamenány na budově Radnice, kostele či veřejném osvětlení. Největší ztráty však vítr způsobil v obecním lese. Zde jsou škody odhadovány zatím kolem 100m3 dřeva.

V souvislosti s opakujícími se a předpovídanými mimořádnými klimatickými událostmi, apeluje Obecní úřad na všechny vlastníky budov, v jejichž blízkosti jsou stromy, které v případě pádu mohou tyto budovy ohrozit, aby zvážili všechna rizika  a případně stromy odstranili (na odstranění je třeba bezplatné povolení Obecního úřadu). Je třeba si uvědomit, že ochrana zdraví a životů je přednější než ochrana zeleně. Vysoké stromy těsně k budovám, z bezpečnostních důvodů, nepatří. Je lepší si to uvědomit dříve, než dojde k nějaké lidské tragédii.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!