Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Folklorní soubory zpestřily předprázdninový čas

24. 06. 2008

V pátek 20.6.2008 k nám opět zavítali hosté z ciziny. Na sále Radnice vystoupily v podvečerních hodinách dva folklorní soubory.

V Lázních Bělohradě se konal již 34. Festival tanců a písní pod Zvičinou, jehož jedna část tradičně probíhá i v Mlázovicích. Letos k nám zavítaly soubory z Polska a Bulharska. Oba předvedly skvělé výkony, zvláště bulharský soubor byl na vysoké profesionální úrovni. Přesto bylo mnohým divákům bližší vystoupení polských dětí, neboť pocházejí z kraje na česko-polském pomezí a mnohé tance a písničky byly podobné těm našim.

Jak sami bělohradští organizátoři přiznávají, letošní ročník byl skromnější, protože na příští rok připadá 35. výročí festivalu, které bude patřičně oslaveno. Přesto se i v tomto roce sjelo do lázeňského města pět zahraničních a pět českých skupin zabývajících se folklorem. Pochopitelně se všeho účastní i domácí soubory Hořeňák a dětská odnož Hořeňáček. Někteří členové, s vedoucím panem Rychterou v čele, se aktivně podílejí na organizaci festivalu. Zvláště v dnešní době je organizování takovéto akce velmi náročné a složité, proto jim patří náš obdiv a velký dík.  Jen díky jejich nemalému úsilí můžeme poznat kulturu mnoha zemí doslova z celého světa a potěšit se netradičními vystoupeními.

Nutno podotknout, že Mlázovice mají velkou čest, že se Festival koná i zde. Mnoho okolních obcí i měst má každoročně zájem, aby některá vystoupení proběhla i u nich, ale pouze Mlázovice a Miletín mají výsadní pořadatelské právo, které vychází z tradic festivalu. Dalším důvodem, proč k nám bělohradští rádi vozí soubory, je zdejší skvělé publikum. Sál Radnice bývá většinou plný, navíc diváci nadšeně s vystupujícími spolupracují a jejich výkony odměňují bouřlivým potleskem. Toto vše dotváří báječnou atmosféru. Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!