Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Evropské peníze pomáhají drobným živnostníkům

06. 02. 2012

Mlázovický truhlář Zdeněk Skrbek obdržel dotaci na modernizaci vybavení dílny z Programu rozvoje venkova, prostřednictvím Místní akční skupiny Brána do Českého ráje. Tato podpora výrazně zvyšuje konkurenceschopnost malé firmy na trhu.

Rodinné truhlářství Zdeňka Skrbka zahájilo zakázkovou výrobu truhlářských prvků a nábytku již v roce 1914. Za téměř sto let se vystřídalo několik generací jedné rodiny v nelehké, ale zajímavé pracovní pozici. Tradici fortelného řemesla nepřerušily ani války ani velkovýroba. V roce 1994 převzal vedení firmy současný majitel pan Zdeněk Skrbek. Za pár let provedl výraznou modernizaci provozovny.

Konkurovat velkým firmám s desítkami zaměstnanců a stamiliónovými obraty je však rok od roku těžší. Proto přivítal možnost ucházet se o dotaci na modernizaci vybavení dílny, kterou vyhlásila Místní akční skupina Brána do Českého ráje, působící v oblasti Novopacka a mikroregionů Brada a Tábor. Opatření na podporu zakládání podniků a jejich rozvoje je spolufinancováno z prostředků evropské unie, konkrétně programu Leader spravovaného Ministerstvem zemědělství.

A byl úspěšný. Jeho projekt „Inovace podniku nákupem strojů“ obdržel dotaci ve výši téměř 200 tisíc korun na pořízení moderního olepovacího stroje. Druhou polovinu přidal ze svého. Tato automatická technologie umožňuje olepování hran deskovin (dřevotříska, lamino, MDF, apod.) v jednom kroku. Zrychluje a zkvalitňuje výrobu nábytku, rozšiřuje také její možnosti.

Díky poskytnuté dotaci se výrazně zvýši konkurenceschopnost malé truhlářské dílny, která dokáže nabídnout kvalitní a cenově dostupné výrobky zákazníkům a zároveň rozvine tradiční řemeslnou výrobu v Podkrkonoší. Jde o významný krok napomáhající obstát v konkurenci obrovských řetězců či různých exotických producentů s nekvalitním zbožím.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!