Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Drakům se létat moc nechtělo, přesto bylo veselo

29. 09. 2013

V sobotu 28. září 2013 odpoledne se u mlázovského koupaliště konala Drakiáda. Kromě pouštění draků si děti užily různé soutěže, tvůrčí dílničku a opékání buřtů.

Krásné sobotní odpoledne, Babí léto jako vyšité, a louky kolem koupaliště hýřily všemi barvami. Ne, opravdu nerozkvetly lučním kvítím, to se jen konala Drakiáda. Krátce po třetí odpoledne se začali scházet malí i velcí a nesli si draky všech barev i velikostí. Jak už to tak bývá, počasí si dělá, co chce a bohužel panovalo naprosté bezvětří, nepohnul se ani lísteček. Přesto se nikdo nevzdával a dobře hodinku se všichni pokoušeli toho svého draka dostat aspoň na chvíli do oblak. Jeden dráček dokonce zazlobil a zřítil se do větví vysokého modřínu. Dětské oči se zalily slzami, ale naštěstí vše dobře dopadlo, tatínek hrdina dráčka zachránil.

Když už byli všichni uhonění z běhání s drakem, přesunuli se na koupaliště a začali plnit připravené úkoly. Na děti čekalo skákání v pytli, různé testy zručnosti jako byl výlov rybky, hod míčkem na plechovky a podobně. Stále plno bylo u stolů v hospůdce, kde byla připravená tvůrčí dílnička. Za nenápadné pomoci maminek si děti mohly vyrobit zvířátko z přírodnin, papírového dráčka nebo svícen ze sklenice. Pro účastníky Drakiády bylo připraveno občerstvení a tak se do okolí brzo linula vůně buřtů opečených na ohýnku.

Každý, kdo na Drakiádu dorazil, měl jistě pocit hezky prožitého odpoledne. A vůbec nevadilo, že draci moc nelétali. Podzim teprve začíná a větrných dní bude ještě spousta, tak si děti nechte dráčky připravené, počkejte na správné počasí a vytáhněte mamky a taťky na pole a louky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!