Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Drakům se létat moc nechtělo, přesto bylo veselo

29. 09. 2013

V sobotu 28. září 2013 odpoledne se u mlázovského koupaliště konala Drakiáda. Kromě pouštění draků si děti užily různé soutěže, tvůrčí dílničku a opékání buřtů.

Krásné sobotní odpoledne, Babí léto jako vyšité, a louky kolem koupaliště hýřily všemi barvami. Ne, opravdu nerozkvetly lučním kvítím, to se jen konala Drakiáda. Krátce po třetí odpoledne se začali scházet malí i velcí a nesli si draky všech barev i velikostí. Jak už to tak bývá, počasí si dělá, co chce a bohužel panovalo naprosté bezvětří, nepohnul se ani lísteček. Přesto se nikdo nevzdával a dobře hodinku se všichni pokoušeli toho svého draka dostat aspoň na chvíli do oblak. Jeden dráček dokonce zazlobil a zřítil se do větví vysokého modřínu. Dětské oči se zalily slzami, ale naštěstí vše dobře dopadlo, tatínek hrdina dráčka zachránil.

Když už byli všichni uhonění z běhání s drakem, přesunuli se na koupaliště a začali plnit připravené úkoly. Na děti čekalo skákání v pytli, různé testy zručnosti jako byl výlov rybky, hod míčkem na plechovky a podobně. Stále plno bylo u stolů v hospůdce, kde byla připravená tvůrčí dílnička. Za nenápadné pomoci maminek si děti mohly vyrobit zvířátko z přírodnin, papírového dráčka nebo svícen ze sklenice. Pro účastníky Drakiády bylo připraveno občerstvení a tak se do okolí brzo linula vůně buřtů opečených na ohýnku.

Každý, kdo na Drakiádu dorazil, měl jistě pocit hezky prožitého odpoledne. A vůbec nevadilo, že draci moc nelétali. Podzim teprve začíná a větrných dní bude ještě spousta, tak si děti nechte dráčky připravené, počkejte na správné počasí a vytáhněte mamky a taťky na pole a louky.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!