Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Domov spojil oslavy s Dnem otevřených dveří

29. 06. 2010

Domov důchodců v Mlázovicích připravil pro své obyvatele i návštěvníky u příležitosti VII. Sjezdu rodáků Den otevřených dveří. V rámci víkendu proběhly také odložené oslavy 55. narozenin zařízení.

Půlkulaté jubileum oslavil kalendářně mlázovický Domov důchodců již loni, ale kvůli chřipkové epidemii byly oslavy odloženy a propojeny s Dnem otevřených dveří, který se konal u příležitosti sjezdu rodáků 19. a 20. června 2010.

Program oslav byl rozložen do dvou částí. První spočívala v rozsáhlé prohlídce zařízení. Návštěvníci měli připraveno více než 10 zastavení, které dokreslovaly historii i současnost domova. Mohli se tak podívat, jak vypadal pokoj obyvatele v 50. letech minulého století, včetně postele, kde ležel i Jára Cimrman.  Nebo nahlédnout do kroniky, která se tehdy psala. K dispozici bylo mnoho zajímavých dobových fotografií. Další zastavení umožňovala prohlídku kuchyně, kotelny, prádelny, kanceláří, současného pokoje či společenské místnosti. Právě zde byly vystaveny i zajímavé ruční práce místních obyvatel. Prohlídku některých prostor, například kuchyně, doplňoval poutavý komentář pracovníků, kteří zde pracují.

Neméně zajímavá byla také procházka zbrusu nově upravenou zahradou, navazující na obě budovy. Právě v zahradě a před hlavním vstupem probíhala druhá část – kulturní vystoupení. V sobotu živá hudba a tradiční loutkové divadélko obyvatel domova, v neděli koncert ženského pěveckého sboru z Lázní Bělohradu, pod vedením Ladislava Prchala.

Nápad propojit oslavy narozenin s termínem sjezdu se ukázal jako velmi zdařilý. Mnoho návštěvníků sjezdu, ale i mlázovických občanů si se zájmem prohlédlo prostory a činnost domova, řada jeho obyvatel zase ráda navštívila expozice sjezdu nebo si v parku na Náměstí s chutí poslechla koncert dechové hudby Javorka. Je dobře, že obyvatelé mlázovického domova nejsou uzavřenou komunitou, ale v rámci možností se účastní dění v městečku. Stejně tak veřejnosti není lhostejný jejich osud a aktivně se zajímá o život v domově. Během sjezdu to rozhodně nebylo poprvé ani naposledy.

Zvláštní poděkování patří všem zaměstnancům Domova důchodců, kteří veškerý program a výstavky museli připravit navíc, v rámci své náročné pracovní činnosti. Výsledek však stál určitě za to.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!