Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Domov důchodců na packých Hrách bez hranic

30. 05. 2010

Obyvatelé mlázovického domova důchodců se zúčastnili zajímavých Her bez hranic v Nové Pace, které pořádalo tamní sdružení Život bez bariér.

V úterý 25. 5. 2010 se obyvatelé Domova důchodců v Mlázoviích vydali na sportovní klání „Her bez hranic“ do Nové Paky. Celkem odjelo předvést své dovednosti 5 klientů v doprovodu pracovnic zařízení. Den předem jsme si připravili „týmová“ trika, ve kterých jsme jeli naše zařízení prezentovat. V den „D“ byl už od rána shon. Zajistit sportovcům včas snídani, obstarat svačiny, odvoz do Nové Paky a zpět. Dalšího zařizování bylo ještě spousta. Ale vše se vydařilo na jedničku a my mohli vyrazit na příjemně strávené dopoledne.

Byl to již 5. ročník „Her bez hranic“, které se konaly ve sportovní hale v Nové Pace. Již při vstupu do haly na nás dýchla krásně uvolněná sportovní atmosféra. Naši sportovci si šli zabrat svá místečka a my šli náš „tým“ zaregistrovat. Pro všechny soutěžící jsme dostali růžové odznáčky se sluníčkem. Každý ze zúčastněných týmů měl svou barvu odznáčku.

Po příjemném přivítání od paní Hylmarové jsme se mohli konečně všichni pustit do soutěžení. Naším úkolem bylo splnit úkoly na určených stanovištích, pokud možno s maximální úspěšností. Před námi bylo asi 20 zastavení. Některé úkoly byly složitější, některé jednodušší a příjemnější. Například jsme házeli míče do „tlamy“ ohromného klauna, navlékali korále, skládali puzzle, přiřazovali citáty ke známým filmům, hledali poslepu určený předmět, lovili v kouzelných pytlících vždy stejný předmět. Bylo toho opravdu spoustu, věci vhodné na procvičení motoriky, na paměť, ale i na zdatnost a dovednost. Kdo měl zájem, mohl si také nechat změřit krevní tlak, cukr v krvi a hladinu cholesterolu. To bylo pro zpestření dopoledne.

Po úspěšném splnění všech soutěží jsme již čekali jen na výsledky. A jak to u takovýchto soutěží bývá, výherci byli všichni zúčastnění. Každý soutěžící dostal překrásnou medaili, kterou vytvořili lidé z chráněné dílny Vyšehrad, diplom a sáček se spoustou užitečných překvapení. Po vyhlášení výsledků nás všechny čekalo ještě jedno překvapení, přišel kouzelník se svým šášou. Představení bylo pro nás příjemným zakončením a po něm jsme se vydali zpět na cestu k domovu. Shodli jsme se na tom, že příští rok pojedeme znovu.

Touto cestou bychom chtěli i poděkovat pořadatelům ze Života bez bariér a všem, kteří se na náročné přípravě báječného dne podíleli.


Za Domov důchodců Mlázovice Lenka Záveská


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!