Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Divadelní soubor Erben Miletín zavítal do Mlázovic

06. 03. 2006

Všichni divadelní příznivci mohli, v sobotu večer v Mlázovicích, shlédnout velmi pěkně provedenou detektivní komedii, v podání amatérského souboru z Miletína. Ti, kteří na sál Radnice nezavítali se ochudili o přijemný kulturní zážitek.

V sobotu 4. března 2006 v 19.30 zavítal do Mlázovic Divadelní soubor Erben Miletín. Dík za to patří Osvětové besedě v Mlázovicích, která soubor pozvala. Zvláště pak pánům Kutnarovi a Vlastimilu Čaňkovi.

Na divadelním MENU se podávala hra s názvem "Do hrobky tanečním krokem". Jedná se o detektivní komedii Normana Robbinse. Tento anglický dramatik, narozený roku 1930, je u nás poměrně málo známý. Z jeho dvaceti her byly v Čechách uvedeny zatím pouze dvě, „Hrobka s vyhlídkou“ a „Do hrobky tanečním krokem“.

Miletínský soubor se pod vedením režiséra Miroslava Hýbnera předvedl v nejlepším světle. Herci (5 hereček a 5 herců) podali skvělý, bezmála profesionální výkon. Všichni diváci v sále se celé dvě hodiny výborně bavili.

Jak už název lehce napovídá, hra Do hrobky tanečním krokem je detektivní komedií. Odehrává se v současnosti. Celý děj probíhá v knihovně domu The Monument House, v sídle rodiny Tombů. Za mlhavého a sychravého počasí se sjíždějí do starého rodinného sídla, uprostřed blat, pozůstalí členové rodiny profesionálních zabijáků, s cílem projednat dědictví. Hra, založená především na vtipných dialozích, má poměrně rychlý spád s množstvím překvapivých zvratů a nečekaných, napínavých situací. O mrtvoly nouze rozhodně není.Je veliká škoda, že si spousta z vás nechala tento nevšední kulturní zážitek uniknout. Představení shlédlo pouze 60 diváků. I tak se hercům v prostředí sálu Radnice hrálo výborně a těší se, spolu s diváky, na své další mlázovické vystoupení.


Text a foto: Blanka Johnová
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Šimůnková | 13. 03. 2006 12:26
Chtěla bych tímto poděkovat za krásné divadelní představení a přeji mnoho zdaru a elánu do dalších akcí. Šimůnková.
#1 | kiki | 07. 03. 2006 10:33
divadlo bylo pekne mozna jen pro priste jiny zanr nez detektivka