Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Divadelní soubor Erben Miletín zavítal do Mlázovic

06. 03. 2006

Všichni divadelní příznivci mohli, v sobotu večer v Mlázovicích, shlédnout velmi pěkně provedenou detektivní komedii, v podání amatérského souboru z Miletína. Ti, kteří na sál Radnice nezavítali se ochudili o přijemný kulturní zážitek.

V sobotu 4. března 2006 v 19.30 zavítal do Mlázovic Divadelní soubor Erben Miletín. Dík za to patří Osvětové besedě v Mlázovicích, která soubor pozvala. Zvláště pak pánům Kutnarovi a Vlastimilu Čaňkovi.

Na divadelním MENU se podávala hra s názvem "Do hrobky tanečním krokem". Jedná se o detektivní komedii Normana Robbinse. Tento anglický dramatik, narozený roku 1930, je u nás poměrně málo známý. Z jeho dvaceti her byly v Čechách uvedeny zatím pouze dvě, „Hrobka s vyhlídkou“ a „Do hrobky tanečním krokem“.

Miletínský soubor se pod vedením režiséra Miroslava Hýbnera předvedl v nejlepším světle. Herci (5 hereček a 5 herců) podali skvělý, bezmála profesionální výkon. Všichni diváci v sále se celé dvě hodiny výborně bavili.

Jak už název lehce napovídá, hra Do hrobky tanečním krokem je detektivní komedií. Odehrává se v současnosti. Celý děj probíhá v knihovně domu The Monument House, v sídle rodiny Tombů. Za mlhavého a sychravého počasí se sjíždějí do starého rodinného sídla, uprostřed blat, pozůstalí členové rodiny profesionálních zabijáků, s cílem projednat dědictví. Hra, založená především na vtipných dialozích, má poměrně rychlý spád s množstvím překvapivých zvratů a nečekaných, napínavých situací. O mrtvoly nouze rozhodně není.Je veliká škoda, že si spousta z vás nechala tento nevšední kulturní zážitek uniknout. Představení shlédlo pouze 60 diváků. I tak se hercům v prostředí sálu Radnice hrálo výborně a těší se, spolu s diváky, na své další mlázovické vystoupení.


Text a foto: Blanka Johnová
Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Šimůnková | 13. 03. 2006 12:26
Chtěla bych tímto poděkovat za krásné divadelní představení a přeji mnoho zdaru a elánu do dalších akcí. Šimůnková.
#1 | kiki | 07. 03. 2006 10:33
divadlo bylo pekne mozna jen pro priste jiny zanr nez detektivka