Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětský den

22. 06. 2023

Letos spojili síly místní hasiči s myslivci a tak na děti čekalo více úkolů a zajímavostí.

V sobotu 3. června 2023 jsme pro děti připravili odpoledne plné soutěží, ukázek ze světa přírody a spoustu dalšího. I přes obávanou malou účast, jsme byli mile překvapeni. Na odpolední radovánky dorazilo přes 70 dětí se svými rodiči a prarodiči. Všichni se mohli podívat na různé lovecké trofeje, vábničky zvěře se zvukovou ukázkou a nechyběli ani lovečtí psi. Záludným úkolem bylo poznávání listů stromů.

Hasiči připravili prezentaci techniky a svého vybavení. V rámci dovednostních disciplín děti zkoušely házení míčky na terč, proběhnout technickou dráhu nebo běh s míčkem mezi kužely. Tradičně nejoblíbenější disciplínou se stala střelba ze vzduchovky. Novinkou byla střelba z luku. Každé dítko dostalo kartičku, na kterou za splněné úkoly sbíralo razítka. Po absolvování všech stanovišť na něj čekala krásná medaile, kterou daroval MS Ostříž Mlázovice a jako bonus párek v rohlíku, který věnovalo městečko.

Další letošní novinkou byla tvořivá dílnička, ve které si mohly nejen děti, ale i rodiče, vyrobit krásné náramky.

Obrovskému zájmu se těšila ukázka dravců od jičínských sokolníků. Nejprve poutavou formou sdělili divákům zajímavé informace ze života a tréninku opeřených svěřenců a poté následovalo několik krásných ukázek jejich práce.

Tímto bych ráda poděkovala všem, kteří se na akci podíleli, ať už organizačně, nebo finančně. Další díky všem, kteří přišli se svými dětmi podpořit místní spolky a užili si s námi krásné odpoledne. Doufáme, že v letech příštích bude stoupat návštěvnost místních dětí a věříme, že i do organizace odpoledne se zapojí další rodiče.


Text: Lenka Nováková
Foto: Blanka Komárková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!