Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětský den v Pohádkovém lese

01. 06. 2010

V sobotu 29. května 2010 ožil areál V Podlesí dětským štěbetáním. Konal se tam netradičně pojatý dětský den. Vše vymysleli, zorganizovali a do naprosté dokonalosti dotáhli místní mladí divadelníci. Finanční oporou jim bylo městečko a drobní dárci.

Vše se dělo v duchu Pohádkového lesa. Na prvním zastavení na dětičky čekal sám mocný Krakonoš, u kterého se musely zaregistrovat a vytvořit si soutěžní kartičku, kterou poté využily u každého dalšího stanoviště. A pak už mrňousové nestačili valit oči. Trasa značená šipkami vedla loukou, lesem, cestou i necestou a všude číhala rozličná pohádková havěť. Na každém stanovišti byl připraven zajímavý úkol, u babky kořenářky se poznávaly bylinky, u víly určovaly barvičky, s Vodníkem a jeho družkou se lovily míčky z bazénu, Ferda Mravenec s Beruškou měli připravené puzzle v podobě mlázovského znaku. Nechybělo střílení z luku u zbojníka a krásné paní nebo loupení perníčku z Perníkové chaloupky. Jenom pozor na zlou Ježibabu! Naštěstí všechny děti byly zachráněny odvážným Jeníčkem a Mařenkou :-).

V houští se skrýval hejkal, peklo hlídala banda čertů, košíčkem pohupovala Karkulka na cestě za babičkou. Ale ouha, místo bábinky už v posteli ležel zlý vlk s plným břichem. Z blízkého Řáholce přijela na návštěvu i celá Rumcajsova rodinka. Po každém splněném úkolu dostaly děti razítko do kartičky a malou sladkou odměnu. Na konci trasy se malí účastníci mohli po prožitých leknutích trochu uklidnit u Pipi Dlouhé punčochy a její opičky, která jim předala diplom.

Děj se poté přesunul na koupaliště, kde si mohly děti s pomocí rodičů opéct buřta a rozjet to na parketu při disco hudbě.

Není divu, že si tento úžasný zážitek nenechalo ujít téměř 80 !! dětí s doprovodem rodičů, starších sourozenců, babiček i dědečků.

Obrovská pochvala a poděkování patří všem organizátorům, kteří si dali tolik práce s vymýšlením masek i úkolů a připravili pro děti opět něco nového.


Fotogalerie: Ladislav John

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!