Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětský den s myslivci

09. 06. 2017

V neděli 4. června 2017 se v odpoledních hodinách konal na hřišti za koupalištěm „Den dětí“.

V letošním roce si sdružení „Mlázováci dětem“, za spolupráce s Mysliveckým sdružením Ostříž Mlázovice, připravilo pro děti spoustu soutěží a zajímavostí ze světa zvířat. Počasí nám bohužel nepřálo, ale ani tak jsme se nevzdali a soutěže jsme přesunuli pod přístřešek občerstvení na koupališti.

I když jsme měli prostory stísněné a déšť přetrvával celé odpoledne, dorazilo téměř 30 dětí s rodiči a prarodiči. Připraveny byly lehké i záludné úkoly. Rozpoznávání zvěře na obrázcích, přiřazování mláďat k dospělým jedincům, poznávání paroží a shozů zvěře. Nechyběla ani ukázka trofejí ulovené zvěře, ukázka různých patron a vábniček na zvěř. Pan Jiří Vích ml. nám dokonce předvedl ukázku troubení na lesní roh.

Třešničkou na dortu byla ochutnávka kančího guláše, který pro nás ochotně uvařili v místní restauraci Radnice a který ochutnali snad všichni účastníci dětského dne. Avšak nejoblíbenější disciplínou, tak jako každý rok, zůstala pro děti střelba ze vzduchovky. Místní myslivci si pro děti připravili nádherné terče se zvěří, které si každý „lovec“ mohl na památku odnést domů.

Chtěla bych tímto poděkovat všem členům MS Ostříž Mlázovice a jejich rodinným příslušníkům, kteří se na přípravě a celém hladkém průběhu dětského dne podíleli a doufám, že i v dalších letech se můžeme těšit na vzájemnou spolupráci.


Text a foto: Lenka Nováková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!