Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětský den s myslivci

08. 06. 2022

Myslivecký spolek Ostříž Mlázovice se po dvouleté odmlce opět mohl naplno věnovat pořádání akcí. Nejinak tomu bylo i s tradičním dětským dnem ve spolupráci se sdružením „ Mlázováci dětem“.

Dětský den byl naplánován na sobotu 4. června 2022. Předpověď počasí na tento den nebyla nijak příznivá. Na odpoledne byl předpovídán silný déšť. Nikterak nás to však neodradilo a i přes to, že se slunko ukázalo až později, dětský den jsme uspořádali. Díky skvělé spolupráci mezi spolky byl den opravdu vydařený.

Pro děti byly připraveny oblíbené soutěže - poznávání listnatých i jehličnatých stromů, ukázka loveckých trofejí, namotávání šišek na provázku, hod míčkem do obruče, slalom, skákání v pytlích, hod míčkem do terče a dětmi nejoblíbenější střelba ze vzduchovky. Každý z účastníků dostal u vstupu kartičku, na kterou za splnění úkolů sbíral razítka. Za osm razítek si děti vyzvedly nádherné medaile na památku a dostaly párek v rohlíku. U řady soutěží čekaly další krásné odměny - na střelnici si bylo možné vystřelit papírovou růži, u hodu míčkem do terče zase čokoládové houbičky a minerály, které dětem věnoval pan Jaroslav Hrnčíř.

Dalším lákadlem pro děti i dospělé byla ukázka vábniček na zvěř, kterou výborně předvedl pan Ing. Tomáš Pařík. Zlatým hřebem dne však byla ukázka sokolnictví. Zájem byl ze strany velkých i malých diváků obrovský. Ochotní sokolníci ze Sokolnického střediska Jičín přivezli na ukázku kolem 10 druhů dravců. Mimo klasické ukázky bylo možné se s dravci i vyfotografovat. Někteří dravci ukázali také své dovednosti, když v názorných ukázkách prolétali nad hlavami diváků, mezi diváky a dokonce i přelétali nad ležícími dětmi.

O tento den byl opravdu veliký zájem. Dorazilo téměř 70 dětí se svými rodiči, prarodiči a dalšími příbuznými. Vysoká účast nás velice mile překvapila a je pro nás hnací silou se zdokonalovat a v akcích nepolevovat. Věříme, že další ročníky a další akce budou neméně vydařené.

Tímto bych velice ráda poděkovala členům MS Ostříž Mlázovice, kteří akci organizovali, za jejich skvělou přípravu a ochotu, Sokolnickému středisku Jičín, Městysu Mlázovice za občerstvení pro děti a všem rodičům a dětem, kteří nás podporují.Text: Lenka Nováková
Foto: Lenka Nováková a Blanka Komárková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!