Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Dětský den plný smíchu, her a dovádění

14. 06. 2015

V sobotu 13. června 2015 od 15 hodin se na fotbalovém hřišti za koupalištěm konal dětský den. Akci uspořádalo velmi aktivní sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“.

Sobota odpoledne, slunce pálí, teploměr šplhá ke třicítce, každý kdo mohl, utíkal k vodě. A tak se již krátce po poledni mlázovské koupaliště a blízké okolí jen hemžilo desítkami malých i velkých vodomilů. Brzo k nim přibyly i trochu podivné postavičky – Vinnetou s věrnou Rybanou, Královna pirátů s upovídaným papouškem, včelka Roběnka, víla Frošinka, kovbojové s kolty proklatě nízko, kočka Květuška, vodnice Léňa i s potěrem a další havěť. A když na hřiště přijela hasičská cisterna, bylo už všem capartům jasné, že o zábavu nouze nebude. Čekalo na ně deset stanovišť s nejrůznějšími úkoly, jako zatloukání hřebíků, střelba z luku, chůze v holínkách, lovení pokladu bosou nohou. Chybět nemohlo ani populární skákání v pytli, přetahování lanem a střelba ze vzduchovek. Jedno z nejoblíbenějších stanovišť zajistili místní dobrovolní hasiči. Děti si vyzkoušely stříkání z proudnice na cíl. Za každý splněný úkol bylo razítko na kartičku a za vyplněnou kartičku zasloužená odměna.

Na samý závěr si hasiči nechali ještě překvapení, které naštěstí nepokazila ani blížící se bouřka. Připravili dětem pěnovou lázeň. V jednom rohu hřiště pomocí zvláštní hasící technologie vytvořili nadýchaný obláček, který lákal k dovádění. Děti byly zprvu trochu nedůvěřivé, ale po chvíli do pěny skočily doslova po hlavě. Odvážní se nechali po radovánkách ještě „osprchovat“ pěkně ledovou vodou z cisterny.

Dětský den se letos krásně vydařil, děti odcházely vydováděné, plné nových zážitků, možná trošku ušpiněné, ale se zářícíma očima. A to byla pro obětavé pořadatele ta největší odměna.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!