Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti se před Vánocemi nenudily

17. 12. 2015

Rodiče s dětmi příjemně trávili předvánoční čas na několika zajímavých akcích.

Adventní dílnička
Jako i v loňském roce, konala se i letos adventní dílnička. V neděli 22. listopadu 2015 se v jídelně restaurace Radnice sešlo na 20 dětí a zhruba stejný počet maminek, babiček, tetiček, ale i tatínků. Každý měl svobodnou ruku v tvoření. Někdo si připravoval adventní věnec na dveře nebo na stůl, jiní zase vyráběli truhlíky na okna. Kdo neměl svoji jasnou představu, maminky ze sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“ velice ochotně pomohly a poradily. K dispozici bylo nepřeberné množství větviček a dalších dekorací. Pro neposedná dítka byla připravena kreativní dílnička, ve které si mohla vyrobit ozdobičky na stromeček nebo jen drobnost pro radost rodičům či prarodičům. Každý si odnesl svůj krásný výrobek, který již nyní zkrášluje nejeden domov.

Mikuláš v Mateřské škole
V pátek 4. prosince se mateřskou školou rozezněly zvonečky a řinčení řetězů. Na děti se v dopoledních hodinách přišel podívat Mikuláš, anděl a čert. Dětičky byly nadšením bez sebe, ovšem jen do té doby, než na dveře třídy zaťukal čert svou ohromnou metlou. Najednou všechny nadšené úsměvy zmizely a dětičky se shromáždily kolem paní učitelky. Andílek s Mikulášem ale nepřišli děti strašit, a tak čerta zavřeli za dveřmi, kde na ně čekal. Mikuláš si s sebou přinesl knihu hříchů, ze které každému dítku přečetl pochvaly, ale i drobné prohřešky. Všechny děti slíbily, že se na příští rok polepší, budou jíst zeleninu v polévce, nebudou se posmívat mladším dětem, budou si půjčovat hračky a vzájemně si pomáhat. A tak jako odměnu dostaly od andílka sladkou odměnu. Na závěr děti zazpívaly písničku, kterou pilně s paní učitelkou trénovaly. Anděl s Mikulášem odešli, čerta si vzali s sebou a děti si mohly zase spokojeně hrát.

Perníčkové tvoření
V neděli 13.prosince 2015 uspořádalo sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“, ve spolupráci s rodinou Fišerovou, Perníčkovou dílničku. Bylo přichystáno 5 kg perníkového těsta, rozličné formičky a zdobení. Jídelna se zaplnila především dětmi, které se s radostí pustily do vykrajování rozličných tvarů. Pod jejich rukama vznikaly krásné svícínky, městečka či ozdoby na vánoční stromeček. Krásné a zajímavé odpoledne provonělo celou budovu Radnice. Každý si hrdě odnášel domů nádherné výtvory.


Text: Kristína Robová a Lenka Nováková
Fotogalerie: Veronika Huťová a Dana Janušová

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!