Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti rozsvítily vánoční stromeček

09. 12. 2022

První adventní víkend se rozzářil obecní stromeček na náměstí.

Po dvou letech nucených odkladů se městečko mohlo vrátit k dlouholeté tradici, která zpestřuje předvánoční čas. V pátek 25. listopadu 2022 v 17 hodin, se zaplnilo mlázovické náměstí. Vše bylo připraveno na rozsvěcení vánočního stromu městečka.

Program zahájila moderátorka Renata Kyselová. Jako první vystoupili nejmenší z místní mateřské školky. Zpívali a recitovali se svými učitelkami a vše si náležitě užili. Poté je vystřídaly děti z bělohradské základní školy. Tentokrát to nebyli jenom mlázovičtí žáci, ale přijelo s nimi mnoho dalších natěšených spolužáků. Najednou tak vystupovala skoro padesátka účinkujících. Krásné a poutavé pásmo koled a básniček doprovodili na kytaru paní učitelka Hana Hlušičková, Mlázovák Martin Froš a obdivuhodně také teprve osmiletý Tobiáš Hons z Brtve.

Za vynikající představení obdržely všechny děti nějakou sladkost a pak již přišlo na řadu odpočítávání. Tři, dva, jedna a stromeček se rozsvítil. Společně s ním také, po dlouhé odmlce, září do dáli kostel Nejsvětější Trojice. V příštím roce bude osvětlena i jeho severní strana.

Akci přálo počasí a podívat se přišlo velké množství diváků. Jejich počet rozšířili rovněž rodiče bělohradských dětí. Všichni mohli společně ochutnat občerstvení, které si připravili místní hasiči, a svařák, který byl drobným dárkem městečka.

Po skončení rozsvěcení byl otevřen na chodbách Radnice Adventní trh, jež si připravily některé maminky. Prezentovaly zde svoji tvorbu a prodávaly různé výrobky. Povedený podvečer někteří zakončili sousedským posezením v místní restauraci, jiní ochutnávkou zvěřinových hodů nebo jen klábosením se svými sousedy na náměstí.

 
Fotografie: Ondřej Huťa

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!