Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti rozsvítily vánoční strom na náměstí

02. 12. 2006

Sobotní odpoledne patřilo dětem. Na sále mlázovické Radnice se konala mikulášská nadílka, plná soutěží, hudby a dobré nálady. Nechyběl ani Mikuláš s čerty a andělem. V závěru rozsvítily děti na náměstí nový vánoční strom.

Každoročně, začátkem prosince, se těší mnoho dětí na velkou mikulášskou nadílku, která je pro ně připravována v Mlázovicích. Nejinak tomu bylo i letos. Restaurace Radnice, obec Mlázovice a řada dobrovolníků, především ze strany rodičů, opětovně připravila velké zábavné odpoledne, plné soutěží, tancování a sladkých dobrot. O hudbu se vzorně staral Mirek Dvořák.

Asi kolem třetí hodiny odpolední, se dostavil i Mikuláš s Andělem a dvěma čerty. Na tvářích dětí byla v tu chvíli patrná značná nervozita a mnoho se začalo schovávat za svými rodiči. Každý, kdo chtěl, dostat od Mikuláše nějakou tu sladkost a ovoce, musel  říci básničku nebo zazpívat. Děti se hezky snažily a tak měl Mikuláš plné ruce práce. Na své si přišli i čerti, kteří pár zlobivců odnesli v pytli pryč. Ale, když slíbili Mikulášovi, že se polepší, zbylo i na ně.

Nakonec se všichni odebrali ven před Radnici, kde byl rozsvícen nový vánoční strom obce. Atmosféru počínajícího adventu dotvářela reprodukce vánoční hudby z místního rozhlasu. Ceremoniál si nenechala ujít řada mlázovických občanů, kteří se přišli  na rozsvícení stromu na náměstí podívat.

Nové osvětlení nahradilo letité žárovky, které již byly nefunkční a zarostlé na vedlejším stromě. Oprava nebyla technicky možná, došlo k odstranění původního osvětlení. Po dobu zapnutí nového stromu byl vypnut halogen osvětlující budovu Radnice, protože silným způsobem narušoval vánoční osvětlení. V příštím roce bude přesunut na sloup veřejného sovětlení tak, aby bylo možné zapnout oboje osvětlení.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Johanka | 04. 12. 2006 12:54
Zúčastnit jsem se osobně nemohla, i přesto jsem NADŠENA co vidím! Mlázovice bravo! *52* Zdraví Janina
#1 | Šimůnková | 04. 12. 2006 08:57
Jménem svým, svých dětí a neteře chci poděkovat všem, kteří tak hezké odpoledne připravili. Musím pochválit i krásný vánoční stromeček, který nám může závidět i kdejaké město. Děkuji Šimůnková.