Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Děti rozsvítily vánoční strom

10. 12. 2014

V podvečer 6. prosince 2014 proběhlo slavnostní rozsvěcení vánočního stromu městečka. Letošní program obsahoval zajímavé a užitečné novinky.

Jako první vyrazili od Radnice Tři králové, kteří se poklonili Ježíškovi v betlému, ve který se proměnila zastávka. Poté již přišlo na řadu vystoupení dětí z místní mateřské školy, za doprovodu jejich učitelek. Následovalo pásmo písniček, básniček a sólových vystoupení v podání mlázovických dětí navštěvujících ZŠ v Lázních Bělohradě. Všichni vystupující obdrželi od městečka drobné sladkosti.

Poté již Veronika Huťová, která celý pořad uváděla, odpočítala společně s dětmi, slavnostní okamžik prvního rozzáření vánočního stromu. Kromě osvětlení, které bylo letos pořízeno nové za původní vysloužilé, ozdobilo stromeček mnoho balíčků a sněhových vloček z tvorby mlázovických dětiček a jejich maminek.

Celý program orámovaly fanfáry a vánoční koledy v podání hořického dechového kvarteta. Hudebníci hráli z oken sálu Radnice a doplnili celý program o zajímavý prvek živé hudby. Ke zdárnému průběhu přispěli také místní hasiči, kteří zajistili vynikající občerstvení a další technickou pomoc.

Letos se do přípravy slavnosti zapojilo velké množství rodičů a dalších dobrovolníků a také to bylo na první pohled patrné. Děti vystupovaly na vyvýšeném pódiu a bylo na ně dobře vidět. Bezproblémovému průběhu napomohla také nově vytvořená zábrana, která rozprostřela diváky do většího prostoru, takže se už nemačkali na pár metrech čtverečných, jako v minulosti.

Zcela zásadní však bylo ozvučení a nasvícení prostoru profesionálním technikem. Poprvé za dlouhá léta, byly vystupující děti ze školky i školy také dobře slyšet. Všichni přihlížející si mohli jejich vystoupení náležitě vychutnat. Právě kvůli vytíženosti zvukaře na jiných akcích byl slavnostní akt odložen o týden. Podle názoru obecního úřadu však byla tato technická pomoc zásadní a vystoupení dětí dala jiný rozměr.

Bude záležet na rodičích dětí a na zastupitelích, zda-li tento model zůstane zachován i v příštích letech. Budou muset vybrat mezi rozsvěcením první adventní víkend (bez zvukaře, neboť ten stejně jako ostatní, ozvučují v tento termín dlouhodobě velké akce ve městech) a nebo o týden později s popsanými výhodami.


Fotogalerie: Rudolf Huťa 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!