Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 1

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnické rejdění u koupaliště

01. 05. 2019

V úterý 30. dubna 2019 v podvečer proběhlo v areálu u koupaliště tradiční pálení čarodějnic.

Oblíbený rituál pálení ohňů v předvečer prvního máje nechybí ani v Mlázovicích. Než se však čarodějnice všech věkových kategorií začaly slétat k místnímu koupališti, zařádily si některé z nich v místním domově důchodců. Část personálu přišla do práce patřičně zamaskovaná, že je ani dlouholetí klienti nemohli poznat. Čarodějnická družina krátce proběhla obcí a trochu postrašila i děti v místní mateřské školce. Reputaci si však u školáčků ihned napravily drobnými sladkostmi, které jim přinesly.

Program pokračoval po páté hodině odpolední ve sportovním areálu V Podlesí. Aby malým čarodějkám a černokněžníkům čas do odletu lépe utíkal, připravili si pro ně rodiče z místního sdružení malou tvůrčí dílničku, kde si mohli udělat březové koště a malé čarodějnice na klacku.

Odpoledne v družné zábavě rychle uteklo, přiblížil se večer, sluníčko zapadlo, nastal čas zapálit oheň. Byl to nečekaný problém, neboť vatra den předtím řádně promokla a nechtěla moc hořet. Naštěstí místní hasiči, kteří na akci dohlíželi, dokázali, že si s ohněm dobře rozumí a rozdmýchali ho pomocí moderní techniky.

Malým se brzy začala klížit očka a rodiče je hnali domů do postýlek. Velcí však mohli v zábavě pokračovat až do rána a povedený večer zakončit prvomájovým polibkem.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!