Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnické odpoledne

03. 05. 2015

V letošním roce byly čarodějnice pojaty novým způsobem. Sdružení „Mlázovičtí rodiče dětem“ se ujalo další akce a na čarodějnice uspořádalo pro děti odpoledne plné her a soutěží.

Už od brzkých odpoledních hodin se na hřišti za koupalištěm začaly chystat soutěže pro děti, aby bylo na osmnáctou hodinu podvečerní vše dokonale přichystáno. Tehdy totiž začínal program pro děti. Na hřišti je uvítaly samy čarodějnice, dokonce s tou nejvyšší, která na celý průběh dohlížela a hlídala, zda děti plní soutěže, jak mají. Děti si mohly vyzkoušet hod koštětem do dálky, ztížený o prohazování obručemi, dále je čekal zkušební let na koštěti. Vyzkoušely si, jak se hází pavoukem na pavučinu a jak se pavučina poslepu prolézá. Také pro ně byla připravena ochutnávka čarodějnických lektvarů – Žabí hlen s kopřivou, Netopýří ouška s borůvkou a Hadí jazýčky s malinou. Na ochutnávku si i každé dítko mohlo ulovit svého hada z kouzelného pytlíčku.

Na závěr bylo připraveno pasování, kdy byli nejmenší pasováni na Čaroděje a Čarodějku, dostali čarodějnický dukátek a na památku vysvědčení za splnění všech úkolů. Na baru koupaliště bylo připraveno mnoho dobrot od místních maminek – Bábovky od čarodějnice Ajvy, Pavoučí řezy či Jarní mlsy od čarodějnice Leny. Děkujeme také provozovatelům koupaliště Zdenku a Tereze Fišerovým, že věnovali dětem buřty na opékání.

Když si všichni trochu odpočinuli, přesunulo se čarodějné řádění, za dohledu místních dobrovolných hasičů za trafostanici, kde byla připravena velká hranice s čarodějnicí na vrchu. V letošním roce hranici podpálily samy čarodějnice. A aby děti věděly, proč se vlastně čarodějnice pálí, hezky jim to místní čarodějnice řekly.

Takže děti, v příštím roce se všichni polepšíme, ať neskončíme jako ta čarodějnice letošní.

Velké díky patří všem, kteří se na akci podíleli, panu Šimůnkovi za stavbu velké vatry s čarodějnicí a malé vatry na opékání buřtíků a provozovatelům koupaliště Zdenku a Tereze Fišerovým.


Text: Lenka Nováková

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!