Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnice po roce provětraly košťata

30. 04. 2017

V neděli 30. dubna 2017 v podvečer se v areálu u koupaliště konalo tradiční pálení Čarodějnic.

Večer a noc, kdy duben předává vládu květnu, patří v Čechách oblíbenému zvyku pálení Čarodějnic. Ani v Mlázovicích tomu není jinak. Akce se tu již mnoho let koná v areálu u koupaliště. Všichni pořadatelé a účastníci s velkými obavami sledovali předpověď počasí, neboť letošní jaro je velmi chladné a deštivé. Příroda naštěstí přála, počasí ukázalo svou přívětivější tvář a tak nejen že nepršelo, ale dokonce čarodějky a čaroděje při jejich rejdech doprovodilo krásné zapadající slunce.

Ke zdárnému průběhu večera přispělo nejenom příznivé počasí, ale hlavně mnoho ochotných lidí. Městečko zajistilo dřevo na vatru a její postavení. Maminky ze sdružení „Mlázováci dětem“ připravily pro nejmenší účastníky několik tematických soutěží. Na každém stanovišti číhala nejméně jedna čarodějnice, a tak splnění úkolů nebylo nic pro slabé nátury. Jen nejstatečnějším se podařilo projít všemi nástrahami jako třeba trefit pavouka v síti šiškou, proletět na koštěti slalom z kuželek, nebo zalovit ručku do tajemných lahví, kde se mohlo skrývat cokoli.

Hlad a žízeň mohli přítomní zahnat a uhasit v hospůdce na koupališti, jejíž provozovatelé tuto příležitost zároveň využili k zahájení letošní sezóny. Posezení bylo zpříjemněno poslechem živé country hudby.

A tak se pálilo, soutěžilo, pilo, hodovalo, křepčilo, tancovalo, na košťatech létalo až do ranního kuropění.

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!