Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnice odlétly, příchod jara byl oslaven

01. 05. 2013

Poslední dubnový den patří tradičnímu pálení Čarodějnic, které se v Mlázovicích v poslední době odehrává na prostranství vedle tenisového kurtu.

Pálení čarodějnic, neboli filipojakubská noc, je prastarý lidový zvyk, který přetrval do dněšních dnů a v různých podobách se slaví v mnoha zemích. Ani v Mlázovicích se tato oslavu vítězství jara nad zimou nezanedbává. Za přítomnosti mnoha malých i velkých diváků vzplála krátce po půl deváté večer vatra i s Čarodějnicí. Na bezpečnost během celé akce dohlíželo několik dobrovolných hasičů. Postavení vatry a výrobu čarodějnice si vzal na starost pracovník obce Libor Šimůnek. Obojího se zhostil se ctí.

Zpestřením byl divoký rej několika skutečných čarodějnic, které se na Mlázováky přiletěly podívat až z dalekých Petrových kamenů. Poté co si děti pod bedlivým dohledem rodičů trochu zaskotačily a odrazily útoky divých žen, se společnost pomalu začala rozcházet. Mnozí využili nabídky občerstvení na koupališti a večer tam v příjemné náladě zakončili. 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!