Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnice odletěly, teplé měsíce za dveřmi

01. 05. 2011

Hned dvě čarodějnice odletěly z městečka, aby uvolnily své místo létu. Mlázovičtí i chalupáři se přišli podívat na tradiční rituál ke koupališti.

Letošní poslední duben, kdy celou zemi zaplavují tisíce ohňů, symbolizujících konec zimy, vyšel na sobotu. Více než stovka lidí v Mlázovicích si nenechala ujít zajímavou podívanou po setmění.

V průběhu dubna navezlo městečko i mnozí občané větve a roští ze zahrádek na určené místo ke koupališti. Tento proces probíhal pod zvýšenou kontrolou, aby zde nedocházelo i k odkládání nepatřičného odpadu. Vatra roku 2011 byla obrovská, opanovaly ji dokonce dvě čarodějnice najednou.

Okolo 20té hodiny, pod bedlivým dozorem mlázovických hasičů, byl zažehnut oheň, který vydržel přes půlnoc. Děti i dospělí si užili fascinující pohledy na oheň olizující obrovskou hromadu materiálu. Mnozí z nich poté využili první letošní otevření občerstvení na koupališti.

Vzhledem k nové zástavbě v prostoru u koupaliště bylo pálení čarodějnic v této lokalitě v daném rozsahu rozhodně naposledy. Jak budou vypadat Čarodějnice 2012 je zatím neznámou i pro představitele městečka.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!