Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějnice byly naposledy v Cihelně

05. 05. 2008

Poslední dubnový den byl v celé republice ve znamení velkých ohňů. Mlázovičtí se sešli v areálu bývalé Cihelny. I když letos žádná čarodějnice neshořela, všichni se dobře bavili.

V loňském roce byl oheň zapálen velmi brzy a tak se stalo, že než se setmělo, nemělo již co pořádně hořet. Poučeni z této chyby, zapalovali letos pořadatelé, za dohledu hlídky místních hasičů, vatru až po osmé hodně. Kroužek šikovných rukou tentokrát nestačil připravit žádnou čarodějnici, ale i přesto si řada přítomných dětí přišla na své. Pozorný divák by napočítal více než třicítku dětí různého věku, pro které má tento symbolický rituál zvláštní kouzlo a rok co rok se na něj velmi těší.

O občerstvení a kulturní vystoupení hudebníka Milana Stoupy se postaral provozovatel kiosku na koupališti. V letošním roce akci přálo i počasí. Vzhledem k výstavbě inženýrských sítí, která začne za několik týdnů, byly v areálu Cihelny čarodějnice již opravdu naposledy. Městečko musí najít jinou vhodnou lokalitu tak, aby tradice zůstala zachována.


 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!