Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Čarodějné rejdění za koupalištěm

01. 05. 2016

Městečko Mlázovice a Sdružení Mlázováci dětem společnými silami uspořádali 30. dubna 2016 v areálu koupaliště a jeho okolí zábavný program spojený s tradičním pálením Čarodějnic.

Poslední dubnový večer a noc je odpradávna spojována s nadpřirozenem a čáry, pálí se ohně, provádějí různé rituály, křepčí se a raduje. Tato Filipojakubská noc má své kouzlo i v dnešní době, i když průběh oslav se lety velmi změnil. Pálení ohňů je však stále pevnou součástí. A nejinak tomu bylo i v Mlázovicích.

Zapálení vatry s nebohou Čarodějnicí však předcházel zábavný program pro děti. Na rozdováděnou drobotinu čekala horda strašidelných Čarodějnic s řadou originálních úkolů a soutěží. Prolézala se spletitá pavučina, házelo se koštětem i obrovskými pavouky (naštěstí nebyli jedovatí), pily se utrejchy různých chutí i barev a odvážní lovili holou ručkou cosi slizkého v úzkých lahvích. Děti, hmyz i Čarodějnice vše přestáli bez úhony a celá společnost se postupně přesunula na prostranství za trafostanicí, kde byla postavená velká vatra s již zmiňovanou babou.

Protože se letos sešlo velké množství rodin s prcky malými a ještě menšími, rozhodli se pořadatelé zapálit oheň o trochu dříve, než bylo plánováno. A tak bylo utrpení odsouzené Čarodějky o něco zkráceno a její černá duše se rozplynula v dým. Na zdárný průběh zapálení, hoření a dohoření dohlíželi ti nejpovolanější – členové místního SDH. Rodiny s dětmi se následně odebrali do hajan, ostatní do hospůdky na koupališti, jejíž provozovatelé tento večer využili na otevření sezóny 2016.    

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!