Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Budoucí prvňáci na návštěvě ve škole

25. 01. 2010

Rodiče současných mlázovických předškoláků přijali pozvání Základní školy K. V. Raise v Lázních Bělohrad na informační schůzku a prohlídku školy. Toto setkání se uskutečnilo 20. 1. 2010 odpoledne a naše redakce byla při tom.

Skupinku rodičů a dětí uvítal ve škole pan ředitel Jaroslav Jirásko. Setkání se zúčastnily i paní zástupkyně pro oba stupně ZŠ. Rodiče se dozvěděli mnoho důležitých informací o chodu školy, průběhu zápisu, využití družiny, školní jídelně a podobně. Řešilo se i dojíždění přespolních, rodiče byli ujištěni, že škola plně respektuje příjezdy a odjezdy autobusů. Dobré je, že již dnes vyhovující spojení do Bělohradu, by se mělo v červnu, díky rozsáhlým změnám jízdních řádů v celém Královéhradeckém kraji, ještě vylepšit. Paní učitelka přítomným ve zkratce načrtla způsob výuky na prvním stupni a seznámila je s používanými učebními materiály, i s možností využití mnoha zájmových kroužků.

Poté následovala prohlídka školy. Děti se mohly seznámit nejenom s budoucí třídou, ale viděly i tělocvičnu, školní jídelnu, specializované učebny, sportoviště a mnohé další. Bylo na nich vidět, jak z nich postupně opadá ostych a bázeň, jak si pomalu zvykají na myšlenku, že z nich již brzo budou školáci. I ti nejzarytější odpůrci nakonec prohlásili, že se už do školy těší :-).

A o to jde především, aby se pomohlo odbourat v dětech strach a zmírnit stres s nástupem do školy. Je důležité, aby se dítě se svou budoucí školou seznamovalo postupně, nejlépe hravou formou. Například v ZŠ Eduarda Štorcha v Ostroměři uspořádali nedávno pro předškoláky „Výpravy předškoláků“ s možností vyrobit si něco v keramické dílně. Některé městské školy dokonce organizují ve spolupráci s mateřskými školami tzv. školičku. Školkové děti každý týden na chvilinku zavítají do své budoucí školy a „učí se“ s novou paní učitelkou.

Přejme budoucím prvňákům co nejhladší nástup do školy a ať si ještě oni i rodiče pořádně užijí poslední bezstarostné měsíce ve školce.


Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!