Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Budoucí prvňáčci si prohlédli školu v Bělohradě

16. 01. 2014

Při návštěvě se děti a jejich rodiče dozvěděli důležité informace o chodu zařízení, možnostech volnočasových aktivit i další zajímavosti, které jim pomohou při výběru správné školy.

Na pozvání ředitele ZŠ K.V. Raise Lázně Bělohrad, přijeli mlázovičtí předškoláci, ve čtvrtek 9. ledna 2014, na prohlídku školy, do které již několik let míří většina dětí z městečka. Nejprve pan ředitel Jirásko a jeho zástupkyně, paní učitelka Lacinová, seznámili přítomné se základní organizací výuky, učebními pomůckami a dalšími praktickými informacemi.

V bělohradské škole je při výuce kladen důraz na praktické dovednosti a přirozený úsudek. Velký prostor je věnován sportovním aktivitám žáků, rozšířena je také výuka jazyků. Pro děti je připravena dvacítka rozmanitých kroužků, které rozšiřují znalosti a vhodně vyplňují volný čas. Mezi vážnější diskutovaná témata patřily kroky k prevenci šikany a kriminality. Škola také citlivě řeší různé disfunkce u jednotlivých žáků. Snaží se jim pomáhat prostřednictvím svých kvalifikovaných pracovníků, dochází rovněž externí specialisté. Pro tyto studenty je následně vypracován individuální program, ke kterému přihlíží všichni vyučující.

Poté následovaly dotazy rodičů a prohlídka prostor školy. Děti se podívaly do nového výtvarného ateliéru, zazpívaly si u klavíru s panem ředitelem nebo obdivovaly akvárium plné rybiček. Ti, kteří se již umí podepsat, nechaly vzkaz na tabuli školákům v jedné z tříd. Navštívily také běžné výukové třídy, aulu, družinu či jídelnu. Rodiče si pochvalovali moderně vybavené prostory, ergonomické lavice a interaktivní tabule. Především však ojedinělý přístup v komunikaci mezi pedagogy a rodiči. Ti, jejichž starší děti již tuto školu navštěvují, to jen potvrzovali.

Ty tam jsou doby, kdy se na tvářích mnoha prvňáčků objevovaly slzičky, a byla znát velká nervozita. Mlázovickým dětem se ve škole velmi líbilo. Mnohým se ani nechtělo domů, a kdyby to šlo, chtěly by chodit do školy již nyní. Rodiče měli jedinečnou možnost získat přímé informace o jedné ze škol v okolí, které jim mohou usnadnit výběr té správné.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!