Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


Africké rytmy roztančily Mlázovice

19. 06. 2009

Bělohradské slavnosti písní a tanců „Pod Zvičinou“ napsaly další mlázovické dějství. Při oslavě 35. výročí festivalu se v našem městečku představily taneční soubory ze Slovenska, Polska, Austrálie a Republiky Kongo.

Součástí rozsáhlého mezinárodního festivalu písní a tanců pořádaného v Lázních Bělohrad, je i páteční vystoupení zahraničních souborů na sále mlázovické Radnice s názvem „Přijďte na Pobejtku“. Letos se tato věhlasná kulturní akce koná již po pětatřicáté. V Mlázovicích mají taneční vystoupení věrné početné publikum a ani letos tomu nebylo jinak. Do posledního místečka zaplněný sál Radnice přivítal dětský soubor Radost z Bánské Bystrice, dětský folklórní soubor Snutki z Polska a také australské tanečníky O-Shey-ryan irish. Právě australané měli velké problémy se svojí účastí, protože většina členů souboru pochází z oblastí státu Virginia, které byly nedávno postiženy krutými požáry. Ani tato nepřízeň osudu, dokonce ani smrt některých členů, nezabránila účasti zajímavých hostů ze vzdáleného kontinentu na letošním ročníku.

Největší nádech exotiky ovšem skrývalo vystoupení tanečníků z Koňžské demokratické republiky. Afričtí umělci nacvičují a prezentují původní domorodé tance, které vyjadřují výjevy z běžného života původního obyvatelstva. Taneční výkony byly doplněny originálním hudebním doprovodem, který přiblížil publiku původní černošskou kulturu.

Oslavy jubilejního ročníku festivalu proběhly v Mlázovicích velmi důstojně. Velkou výhodou je zdejší absolutní nezávislost na vrtoších počasí, které trápí pořadatele v přírodních prostorách v Bělohradě, a také obrovský každoroční zájem veřejnosti o zajímavá vystoupení. Mlázovičtí diváci se těší, společně s pořadateli, na další ročník.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře

Dosud nebyly ke článku vloženy žádné komentáře. Buďte první!