Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Městečko provozuje již třetím rokem místní pobočku Pošty. Jak hodnotíte tento provoz (oznámkujte jako ve škole)?


100bar100 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 7

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


4. ročník vánoční výstavy potěšil děti i dospělé

14. 12. 2008

O víkendu 12. – 14. 12. 2008 se otevřely brány dalšího dějství vánoční výstavy, která byla pro návštěvníky připravena na sále Radnice v Mlázovicích. Návštěvníci shlédli řadu zajímavých exponátů, pořadatelé nezapomněli ani na ty nejmenší.

Když v roce 2005 připravilo několik nadšenců první vánoční výstavu, asi netušili, že zakládají pěknou tradici na dlouhé roky. Pořadatelé a náplň se sice mění, ale snaha připravit pro své sousedy zajímavé vánoční zastavení, zůstává. Pořadateli letošní výstavy byla rodina Šimůnkova, Zdena Rechcíglová a řada dalších dobrovolníků. To vše za podpory městečka.

Na návštěvníky čekala, ve vánočně vyzdobeném sále Radnice, řada zajímavých exponátů. Již tradičně vystavoval své obrazy Jiří Otruba. Letos dostala prostor také velmi povedená dílka mladých mlázovických výtvarníků, kteří se schází již dva roky v kroužku šikovných rukou. Jejich expozici doplnil Štěpán Čížek. Poprvé byly k vidění plastiky Rudy Huti.

Velice zajímavá byla rovněž kolekce vánočních výrobků obyvatel našeho domova důchodců nebo mlázovické fotografie v podání Tomáše Čeřovského. Ten, společně s bratrem Jiřím, připravil ještě miniexpozici modelů a vzorové staveniště komunikací. Velká část výstavy patřila také betlémům ze sbírek mlázovických občanů. Součástí výstavy byla také atraktivní kolekce vánočních pohledů od roku 1900 až do současnosti, ze sbírky pana Ivo Johna. Pro děti byla připravena dílnička, kde mohly kreslit, vyrábět drobné výrobky nebo napsat dopis Ježíškovi. Pro jejich rodiče byla připravena prodejní výstavka hraček, a tak mohli svým ratolestem nakoupit nějaký dárek. Velké ovace sklidilo představení divadélka obyvatel mlázovického domova důchodců, kteří pod vedením Gabriely Čapounové sehráli dvě pohádky.

Výstava opět přilákala více než stovku návštěvníků, kteří nelitovali svůj čas a přišli se podívat na zajímavou expozici, která vznikla za pár dní. Je dobře, že se mezi námi najdou lidé, kteří nelitují obětovat svůj čas na přípravu zajímavé akce pro druhé.

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#1 | Hana Skrbková | 16. 12. 2008 20:50
tydle výstavy jsou snad rok od roku krásnější!hrozně fajn byly Šimůnkovy, kteří celý víkend výstavu organizavali.Bylo to užasné pro děti dilničky, pohledy a věci vyrobené od babiček.
Byla to krásná výstava a doufám, že se na ni příští rok zas můžeme těšit.*1*