Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


2. ročník vánoční výstavy potěšil řadu návštěvníků

15. 12. 2006

V pátek 16.12.2006 v 9.00h se otevřela brána 2. ročníku velké obecní vánoční výstavy v Mlázovicích. Na sále Radnice měli návštěvníci možnost shlédnout mnoho zajímavých výrobků, modelů, hraček, obrazů místních umělců a dalších zajímavostí. DOPLNĚNO.

Po velkém úspěchu loňského ročníku se organizátoři rozhodli uspořádat další dějství. Pořadatelem celé akce je obec Mlázovice, několik zastupitelů a řada dobrovolníků, kteří věnovali přípravě mnoho hodin volného času. Výstava trvala od pátku 16.12 do neděle 18.12., vždy od 9.00h do 20.00h.

Připravené expozice shlédlo více než 350 návštěvníků, což je sice mírný pokles oproti loňskému ročníku, ale vzhledem k předvánočním přípravám v mnoha domácnostech a o den kratší době trvání akce, je to velmi potěšitelný výsledek. Velký dík patří všem organizátorům a vystavovatelům, kteří věnovali značnou část svého volného času, aby výstavu připravili.

Všechny části výstavy byly velmi zajímavé. Největší atrakcí pro dospělé návštěvníky byly bezesporu kroniky obce, školy a místního SDH, ve kterých nacházeli vzpomínky na doby dávno minulé. Děti asi nejvíce ocenily část s hračkami a obrovský panel modelové železnice. Všechny přítomné návštěvníky uchvátilo loutkové divadlo, které pod vedením Gabriely Čapounové sehráli klienti místního Domova důchodců, a také kulturní pásmo bělohradských skautů.


Co všechno mohli návštěvníci obdivovat?

Obrazy místních umělců - Jiří Otruba (prodejné), Aneta Herbrychová (prodejné), Radim Karel, Gabriela Čapounová, Štěpán Čížek

Místní kroniky - na výstavě mohli návštěvníci nahlédnout do unikátní ucelené kolekce všech dostupných mlázovických kronik (školní, obecní, hasičská). Raritou je určtě i několik kronik pionýrské organizace v Mlázovicích, dobové zápisky a pamětní knihy. Obecní a školní kroniky byly vypůjčeny ze státního archivu v Jičíně. Návštěvníci tak měli velmi vzácnou možnost nahlédnout do tajů obecní historie nebo si zavzpomínat na dávné události ze svého života.

Historická kola a motocykly ze sbírky Vratislava Horčičky z Jičína.

Panely modelové železnice - ty potěšily především dětské návštěvníky. K vidění byl ojedinělý model železnice HO, který na ploše přesahující 10m2 ukazuje téměř vše, co je možné.

Modelová železnice MERKUR - tradiční výrobce hraček systému Merkur z Police nad Metují, poskytl kromě mnoha svých stavebnic i funkční model velké železnice.

Modely železničních kolejových vozidel ze sbírky Františka Čípa.

Letadla ze sbírky Martina Vícha.

Vojenská bojová technika od Libora Šimůnka.

Jako v loňském roce byl k dispozici Internet od firmy Štefan Lázně Bělohrad. Návštěvníci měli možnost se podívat na naše stránky, ale i všechny další.

Plazmová projekce - na sále byl připraven projekční koutek, který slouží k promítání záběrů modelové železnice, pohádek pro děti a dalších zajímavých snímků. Projekci zapůjčila Elektra Machek Nová Paka.

Sochy z umělého pískovce poskytla místní firma PRESSBET.

Dřevěné stavebnice z produkce místního truhlářství Skrbek. V poslední době se jedná o jeden z největších hitů na trhu hraček. Návrat ke klasickým materiálům, který podněcuje nekonečnou dětskou fantazii. Na výstavě bylo  možno tuto stavebici i zakoupit.

Prodejní výstava hraček - mnoho stavebnic, aut, modelů a dalších hraček za velmi výhodné výstavní ceny, z nabídky společnosti SHOPI Turnov. Dobrý tip na vánoční dárek.

Dále jste mohli v expozicích vidět Betlém zapůjčený manželi Šimůnkovými, dětský koutek se starodávnou školní lavicí, mnoha hrami a soutěží v kreslení nebo jste si mohli zakoupit vánoční výrobky z dílny domova důchodců. V neposlední řadě bylo možno zakoupit některý z propagačních předmětů obce, které byly nabízeny za velmi výhodnou výstavní cenu (slevy více než 50%).

 

Pořadatelé děkují všem za návštěvu a již dnes se těší na třetí ročník! Rádi přivítají i vaše podněty na obsah příštích expozic.

  

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#2 | Tomáš Komárek | 20. 12. 2006 08:46
Velmi rád bych touto cestou poděkoval Stáně Rechcíglové, Josefu Bekerovi, Zdeňce Rechcíglové, Dáše a Liboru Šimůnkovým, Mártinu Vágenknechtovi, Jiřímu Kutnarovi ml., Gabriele Čapounové, Jiřímu Otrubovi, Petru Čížkovi, Ireně Fišerové, Drahoslavě Hlavaté, Janě Špidlenové, Františku Čípovi, Emilu Kutkovi, Radimu Karlovi, Vratislavu Horčičkovi a Milanu Drškovi za organizaci a obětavou pomoc při pořádání 2. ročníku obecní vánoční výstavy. Dále děkuji dalším vystavovatelů, Modelářům z Jičína, Pressbetu Mlázovice, Domovu důchodců Mlázovice, Elektru Machek Nová Paka, firmě Štefan z Lázní Bělohrad a Velkoobchodu hraček ŠOPI Turnov. Všichni výše jmenovaní se zasloužili o to, že téměř čtyři stovky návštěvníků mohly shlédnout zajímavé expozice a zpříjemnily si předvánoční shon. A za to jim všem patří velký dík. Tomáš Komárek, starosta obce
#1 | Hana Skrbková | 17. 12. 2006 15:11
Já si myslím, že vánoční výstava byla super.Nejen kvůli užasné sestavě kolejí, ale i obrazkům a hlavně nás zaujala kronika jak obecní, tak kronika ze školy kde jsme zavzpomínaly na dobu kdy jsme se tady učili základním pravidlům.Dnes už je na každém jestli to každému dalo to co potřeboval.Užasná byla projekce plazmového televizoru s ukázkami filmu a nebo dokumenty z období kdy naši malou republiku sužovali povodně.Myslím, že mlázovická výstava byla úžasná a bude víc takových akcí.*87**1*