Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice Městys Mlázovice

Anketa

Měla by obec usilovat o rekonstrukci tenisového hřiště (staré již dosluhuje)?


100bar100 %

bar0 %

Celkový počet hlasů: 3

Používat anketu a komentáře mohou pouze přihlášení uživatelé. Chcete se registrovat?


1. etapa výstavby nového sportoviště dokončena

16. 10. 2006

Tolik diskutovaný projekt rozšíření sportovního areálu v Podlesí má za sebou první fázi výstavby. Tento projekt vznikl za podpory Královehradeckého kraje.

Kdo z vás v poslední době zavítal ke koupališti, jistě si všiml nového sportoviště. Tedy sportoviště. Prozatím se jedná o vyasfaltovanou plochu cca 17 x 25 m2. Komu a na co by měla plocha sloužit? Jaký byl původní záměr? Jak výstavba probíhala a jak bude pokračovat? Čtěte dál a vše se dozvíte.

Vše začalo zhruba před dvěma lety písemnou žádostí skupiny místní mládeže o vybudování skateparku. Vedení obce se jejich přání zalíbilo a rozhodlo se jim vyhovět. Zpracování projektové studie bylo zadáno Ing. arch. Sekyrové z Hradce Králové. Její vizí byla asfaltová plocha hřibovitého tvaru, kolem břeh upravený pro cyklocross. Vše navrhla doplnit altánem, lavičkami, stoly na tabletenis a různými prolézačkami a houpačkami pro menší děti. Zastupitelstvo návrh zvážilo a nakonec se rozhodlo tvar hřiště změnit na obdélník, aby se plocha dala v budoucnosti využít pro více sportů. Na základě tohoto vypracovaného projektu Obec podala žádost o finanční příspěvek z dotačního programu Královéhradeckého kraje – SMR 200611 – Výstavba, rekonstrukce a opravy veřejně přístupných sportovišť a vybavení těchto ploch sporovním zařízením. Žádosti bylo vyhověno a Obec získala 186 tis. Kč.

V dubnu 2006 začaly za koupalištěm první práce. Byla vykácena většina stromů a keřů na břehu u transformátoru. V červnu a poté hlavně v červenci došlo k terénním úpravám, které provedla firma Luštiský z Podhorního Újezda. Břeh byl přeměněn na crossovou dráhu.

Poté následovala poměrně dlouhá pauza. Práce se znovu rozběhly až v polovině září. Ke slovu se dostala firma Strabag a.s. Hradec Králové, která vyhrála poptávkové řízení. Následovalo zhotovení živičné plochy, na níž byla nanesena asfaltová vrstva. Ta byla ohraničena obrubníky a štěrkovým vsakovacím pásem. Dále byly z hald hlíny vymodelovány překážky pro skoky. Tím byly proletošek práce ukončeny.

Celkové náklady (včetně projektu) byly doposud vyčísleny na 391 737 Kč. Jednoduchým výpočtem zjistíme, že obec zde zatím proinvestovala 205 737 Kč. Tato částka není konečná. Jak již bylo řečeno, jde o první fázi projektu. Ve druhé fázi je plánováno vybavení plochy sportovním zařízením, případně nanesení umělého povrchu vhodného k provozování řady sportů. Okolí hřiště by také mělo doznat dalších změn. Cyklocrossová dráhy by měla být zpevněna vápeno-kamenitou směsí. Měl by být vybudován uzavíratelný srub, instalovány lavičky a stoly na stolní tenis. Počítá se s výsadbou zeleně.

To jsou ale zatím jenom plány. Jak vše ve skutečnosti dopadne? To záleží nejvíc na novém zastupitelstvu obce. Nám, obyvatelům Mlázovic, nezbývá než doufat, že druhá fáze výstavby promění tento zatím nevzhledný a popravdě málo využitelný kout naší obce v plnohodnotnou součást stávajícího sportovního areálu.

Tento projekt vznikl za podpory Královehradeckého kraje.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Komentáře

Příspívat do komentářů mohou pouze registrovaní uživatelé. Pokud máte zájem psát komentáře, proveďte nejdříve svou registraci.
Vložení komentáře
#5 | Hana Skrbková | 31. 10. 2007 12:23
je velmi fajn , že máme hřiště , kterého si dnes už NIKDO ani nevšimne vůbec NIKDO.*69*.
je fajn že jsme vyměnili krásnou přírodu a stromy za takové obludárium co tam ted stojí*78*.
škoda že si někteří musí tvrdě prosadit svou a pak na to finančně dojede akorát vesnice a mládež ani neocení, že se zbytečně vyhodili peníze*87*
#4 | para | 01. 11. 2006 12:05
Tak, několik fakt na vysvětlenou: Před 3 roky jsme společně zažádali o podporu vybudování skate parku, menšího, dostupného, např. s výpomocí ZD nebo tak něco.Prostě svařit ze železa překážky. Dlouhou dobu se nic nedělo, až teď. Minulý rok jsme byli požádat o velmi levnou záležitost, a to nahrnutí hlíny k transformátoru. Bylo nám vyhověno. Letos na jaře, jsme se opět vydali na úřad s prosbou o navození další hlíny s úmyslem areál rozšířit(nemyslim tim strhávání břehu a tvorba těch cestiček nebo co to je). Bylo nám řečeno, že je to nemožné, že se to bude bourat a že se bude stavět onen diskutovaný park. V tu chvíli už byl hotový projekt celého areálu. S tím se už nedalo nic dělat. Na schůzi se zastupitelstvem, bylo z naší strany několikrát řečeno třeba že ty cestičky budou nevyužitý, prostě zbytečný. Ale pokud to někdo bude využívat tak asi jedině dobře no. Souhlasim, že to tam teď nevypadá nejlíp, ale taky to eště asi není hotovy žejo… Závěrem: jediné co my s tim máme společnýho sou ty 3 hliněný skoky pod břehem. Nic proti nikomu.*52*
#3 | login.88 | 31. 10. 2006 15:08
musím souhlasit s předešlými dvěma příspěvky.Onen slavny skejt - park jsou opravdu vyhozené peníze, nejen že tam chodí zhruba 5-6 lidí, ale polovina jich tam sedí a jen vykuřuje.Nehledě na ty , kteří s navrhem přišli a dnes se tam vubec neobjeví viz.M.P.nevím přijde mi to jako vyhozené peníze s obecní pokladny*12*
#2 | Johanka | 20. 10. 2006 19:47
Vážená redakce, od konce srpna tohoto roku sleduji dění mé obce ze vzdálenosti 1459 km a to samozřejmě prostřednictvím www.mlazovice.cz! S napětím jsem očekávala výsledek výstavby areálu V Podlesí a mé nejčernější obavy se bohužel vyplnily! *12* Dle přiložených fotografií vidím, jaký "klednot" jsme vyměnili za ekologicky stabilní vegetaci. Zřizovant nová sportoviště, proč ne? Ale jak je možné, že to dopadá tímto způsobem? To k tomu není žádná projektová dokumentace, rozpočty, stavbyvedoucí... a vše ostatní, co má taková akce obsahovat? Proč to neprovádí jedna specializovaná firma? Neříkejte mi, že v Čechách žádná taková neexistuje, co by se zabývala stavbami podobného typu! Když si bude tuto zakázku přehazovat jedna parta chlapů s jinou, nemůže to nikdy dopadnout na výtečnou. Navíc, pokud si dovolí položit asfaltový povrch na neutužený podklad, hluboce pochybuji o jejich kompetenci v oboru.
Těším se na další zprávy, ale snažte se, aby byly alespoň drobánek pozitivní...*4*
Zdraví Janina
#1 | Tomáš Komárek | 18. 10. 2006 13:14
Nechci se nyní vyjadřovat k účelnosti a vybudování této stavby. Velice mě však mrzí, že když už obec vydala na sportoviště nemalé finanční prostředky, lépe si nepohlídala jeho stavební provedení. Již na první pohled je vidět, že obrubníky, které lemují asfaltovou plochu jsou položeny křivě, asfalt sám o sobě je boulovatý, již dnes, pár dní po vybudování se na ploše objevují prolákliny, ve kterých se bude držet voda a navíc při stavbě realizační firma neprovedla utužení podkladového štěrku (ani válcem ani vibrační deskou). Asfalt přišel přímo na rozhrnutý štěrk, což znamená, že za pár let dojde k různorodému propadání. Takže úvahy (dobré) o nástřiku víceúčelového sportoviště nepůjdou realizovat. Stejně problémová je i cyklo-dráha ve břehu. Takto narušený (rozbragrovaný a nezpěvněný) břeh bude velmi náchylný na přívalové deště nebo tající vrstvu sněhu a určitě tam hrozí sesuv půdy. Nechápu, že si obec lépe stavbu nekontrolovala a převzala od stavební firmy. Úvahy o záruce a pozdějších reklamacích jsou zcestné, neboť si nedovedu představit, že by obec za velké peníze nechávala vytvářet znalecké posuky o nekvalitě, popř. platila velké peníze a vstupovala do několikaletých soudních sporů. Myslím si, že takto provedená akce je dokonale smutným příkladem vyhozených peněz z obecní pokladny.